مشاوره جنسی
مشاوره جنسی

مشاوره ی جنسی یک نیاز اساسی برای هر فرد

ازدواج را می توان به عنوان اولین تعهد عاطفی و حقوقی افراد ، در بزرگسالی نام برد. ازدواج سالم می تواند نیازهای عاطفی و امنیتی افراد را در سطوحی عالی و مطلوب برآورده کند.
یکی از مسایلی که این روزها بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و سبب به وجود آمدن مشکلات  بسیار زیادی برای خانواده‌ها به خصوص زوج های جوان شده و زندگی زناشوییشان را در معرض نابودی و فروپاشی قرار داده است مبحث مهم جنسی است ، که در زمینه های مختلف و برای سنین مختلف بروز می‌کند و جنسیت های مختلف به نوعی می‌توانند با آن درگیر شده و دچار اختلالات و مشکلات متعدد جنسی شوند و گاهی با چالش هایی حل نشدنی مواجه شوند، از آنجایی که نقش این مورد بسیار مهم و حائز اهمیت است ، پس حتما نیاز به بررسی بیشتر این موضوع به خصوص ، با افراد مجرب در این زمینه احساس می شود و در واقع میتوان گفت ، تمایلات جنسی جزء مهمی از سلامت و کیفیت زندگی افراد قبل و بعد از ازدواج محسوب می شود که یک نیاز اساسی و جدایی ناپذیر از هویت یک انسان بالغ و کامل است.
روابط جنسی سالم ، بعد مهمی از زندگی انسان ها محسوب می شود که باید از رضایت و کیفیت بالا برخوردار باشد و زوجین برای ارتقاء میزان خوشنودی از روابط زناشویی بهتر است هرچه بیشتر و بهتر مهارت های لازم را کسب کنند.

ـ ما میخواهیم در این مقاله موضوعات مورد سوال در روابط جنسی را به همراه شما عزیزان همراه ، بررسی نماییم.

توجه داشته باشید سکس تراپی صرفا برای افرادی که با مشکلات جنسی مواجه می شوند نیست و ابعاد مختلفی را در برمیگیرد:

سکس تراپی شامل موارد زیر است :

ـ درمان مشکلات جنسی مانند : — دیر انزالی/ زودانزالی/ بی میلی جنسی / خیانت و دگرخواهی / هم جنس گرایی / تجاوز جنسی و تنوع طلبی
ـ درمان نارضایتی جنسی
ـ سلامت جنسی زوجین
ـ تمایل اندک جنسی و یا پس زدن ارتباط جنسی
ـ لذت نبردن از روابط جنسی و نارضایتی از روایط جنسی
ـ مشکلات مربوط به نعوظ
ـ مشکلات مربوط به ارگاسم
ـ نزدیکی دردناک
ـ واژینیسموس
ـ احساس گناه در روابط جنسی
ـ درمان ناتوانی جنسی مردان
ـ درمان ناتوانی جنسی زنان
موارد نام برده مشکلات جنسی رایج بوده و توسط سکس تراپیست بررسی می شود و روانشناس سکس تراپ با مطالعه هدفمند رفتار جنسی افراد به رفع تخصصی و علل یابی مشکلات  فرد در رابطه با شریک جنسی می پردازد و بروزترین تکنیک ها را برای درمان مشکلات جنسی به شما عزیزان ارائه خواهد داد.
اما همواره باید توجه داشت که رضایت از روابط جنسی یکی از مسائل مهم زندگی زوجین است، و به گفته ی روانشناسان یکی از علل اصلی بالا بودن آمار طلاق نارضایتی از روابط جنسی است که ابعاد مختلفی را شامل می شود که یکی از آن ها پیگیری مداوم و مستمر افراد برای اصلاح و یا درمان می باشد.
مرکز مشاوره ی روشا ، این نوید را به شما عزیزان می دهد که مشاوران زوج درمان و خانواده درمان این مجموعه درزمینه های یاد شده می توانند  برای پیشگیری از پیمان شکنی زناشویی و ارتقاء سطح روابط عاطفی و جنسی زوج ها به یکدیگر قدم های محکمی را با کمک شایان خودتان برداشته و برای درمان روابط جنسی از طریق آموزش بروزترین تکنیک های روز دنیا اقدام نمایند.

رفتارهای اشتباه در روابط جنسی

مقایسه کردن: فرد قبلی که با او در رابطه بوده‌ اید را فراموش کنید و از مقایسه کردن شریک جدید زندگیتان با افراد دیگر خودداری نمایید، این کار ممکن است منجر به خواسته‌ های نابجا شود و از آنجا که هر فرد هویت مستقلی برای خود دارد قادر نخواهد بود تمام آنچه را که شما طلب میکنید به طور کامل در اختیارتان قرار دهد.
دروغ گفتن: یک دروغ کوچک می‌ تواند کل رابطه شما را خراب کند. رابطه باید بر اساس صداقت پایه‌ گذاری شود.هر آن چیزی که شما از شریک جنسی و عاطفی خود پنهان کنید ممکن است خیلی زود آشکار شود و آن فرد را نسبت به شما بی اعتماد سازد.
همیشه با هم بودن :  همه افراد، حتی آنها که مجرد هستند، زمانی را برای تنهایی خود نیاز دارند. تنها بودن حتی می‌ تواند رابطه را بهبود بخشد اما تنها بودن به روش درست و اصولی که نیاز به مشاوره با متخصصی آگاه به مشکلات فردی دارد..
حسادت : شک داشتن به شریک زندگی‌ تان می‌ تواند مشکل بزرگ تری را به وجود بیاورد.

مشاوره ی جنسی در گذشته و اکنون

در گذشته های نه چندان دور افراد برای بیان مسایل جنسی خود دغدغه های  فراوانی داشتند و این کار را به خوبی انجام نمی‌ دادند و از انجام آن گاهی بیش از حد شرم داشتند.اما امروزه مشاوره‌ های جنسی می‌تواند نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی را در کاهش مسایل جنسی افراد ایفا نموده و آنها را در جهت داشتن زندگی جنسی بهتر و مطلوب ‌تر سوق دهد.

چه زمانی باید به مشاور جنسی مراجعه نماییم ؟

1سطح میل جنسی در افراد متفاوت است :

در چنین شرایطی فردی که تمایل جنسی کمتری دارد  در ابتدا تمایلات طرف مقابلش را برآورده می کند ، اما به مرور زمان باعث ناراحتی و خشم او شده و حتی بعدها دیگر از برقراری رابطه جنسی صرف نظر می کند و طرفی که میل جنسی بالایی دارد روزبه روز ناامیدتر شده و چون دچار محرومیت است تمایلات او بیشتر و گاهی خطرناک نیز می شود .

2 – در رابطه جنسی افراد باید نسبت به کارهایی که می خواهند در یک رابطه انجام دهند رضایت و تمایل داشته باشند :

اگر طرف مقابل راضی نیست نباید او را به اجبار وادار نمایید و میتوانید با دریافت مشاوره نیازهای خود و شریک جنسی را به بهترین شکل رفع نمایید.

3 – افرادی که از ارتباط جنسی خود لذت نمی برند و آن را فقط به عنوان وظیفه ای که نسبت به طرف مقابل دارند انجام می دهند :

کمک مشاور به این افراد یادآوری شخصیت مستقل در تصمیم گیری های گوناگون می باشد.

4 – افرادی که نیاز به تحریکات ناسالم دارند :

این افراد به هیچ صورت تحریک نمی شوند مگر به واسطه تحریکات ناسالم مثل خیال پردازی های بیش از حد ، تحریکات غیر انسانی ، تحقیر و حقارت طرف مقابلشان یا خودشان و ….که  در چنین شرایطی نیاز به کمک مشاوره و روان پزشک ضروری است .

روش کار مشاوران جنسی

مشاور جنسی یا سکس تراپ ،در واقع فردی است که تلاش می‌کند تا با شناخت دقیق افراد و شنیدن مشکلات و بررسی همه جانبه ی اختلالات ، بتواند راهکارهایی را جهت هرچه بهتر شدن و بهبود مشکلات ارائه دهد که از این مرحله به عنوان مرحله ی شناخت یاد می شود .در واقع مشاور جنسی به بررسی اختلالات و حالات روانی فرد می‌پردازد و پس از شناخت مطلوب ممکن است او را به روانشناس جهت درمان های رفتاری و روانی و یا حتی به روانپزشک جهت درمان دارویی ارجاع دهد.
در این صورت این مرحله نقش بسیار مهمی را در جهت درمان هر چه سریع تر و بهتر در مراحل بعدی مشاوره دارد. مشاور جنسی باید حتما با ابعاد گوناگون و انواع اختلالات جنسی آشنا بوده تا بتواند فرد را به خوبی برای درمان و بهبود مشکلات یاری نماید و خوشبختانه  مشاوران روشا در این مجموعه سابقه ای طولانی و ارزشمند در زمینه های گوناگون مشاوره ای دارند ،که شما عزیزان این موضوع را در همان لحظات ابتدایی مشاوره به خوبی درک خواهید نمود.

روش های مشاوره جنسی

انواع مشاوره های گوناگون می تواند راهکاری مناسب برای کاهش مضرات این امر مهم و اساسی برای افراد مختلف جامعه باشد.
برای مثال مشاوره های تلفنی که در آنها حضور رودررو نیازی نیست و می توان از موضوع مورد نظر خود بدون ابراز شرم و ناراحتی صحبت کرد ، یک راهکار مناسب است و بعد از آن  که فرد حس اعتماد و اطمینان خاطر را با مشاور خود بدست آورد می تواند با همان مشاور به صورت حضوری نیز ملاقات کند.
از دیگر دلایل برتریت مشاوره تلفنی بر مشاوره حضوری می توان به نداشتن وقت و درگیری های کاری زیاد امروزه ی افراد اشاره داشت و یاد آوری این نکته که شما در هر لحظه فقط با یک تماس میتوانید به مشاور خود دسترسی داشته باشید و اینگونه سطح اضطراب و نگرانی خود را تا حد زیادی کنترل کنید بسیار حایز اهمیت می باشد.

بنابراین متناسب با نیاز شما مراکز مشاوره ی گوناگون برای بیان راهکارهایی متنوع و متفاوت وجود دارند که مرکز مشاوره ی روشا نیز توانسته است در انواع مشاوره مانند تلفنی ،حضوری و حتی مشاوره ی آنلاین خدمات هرچه بهتر و شایسته تر ارایه نماید و به شما در تصمیم گیری برای حل انواع مسایل و به دست اوردن قدرت کنترل روی موضوعات متفاوت کمک فراوانی نماید.

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!
1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست