راه های رفع مشکلات زناشویی

۴ خرداد ۱۴۰۱ 0
toa-heftiba-9vNFtkm-Pus-unsplash-1200x800.jpg

همه ی ما برای رسیدن به یک ثبات و آرامش در زندگی مشترک نیازمند تلاش فراوان هستیم ، زیرا فردی را انتخاب کرده ایم که کاملا با ما متفاوت است و درک و شناخت همین تفاوتها باعث هیجان انگیزتر شدن و بعد از آن پاسخ صحیح به مشکلات زناشویی باعث لذت بخش تر شدن زندگی عاطفی و جنسی و هر آنچه برای هر زوجی مناسب است می شود.

 

تلاش برای بهبود بخشیدن به زندگی مشترک

پس هریک از ما (مرد و زن) باید تمامی تلاش خود را به کار بریم تا با سریع ترین راه کار به بهترین شکل از رابطه ی خود و ثبات آن برسیم.

امروزه با توجه به مشکلات رفت و آمدی و مشغله ی زیاد افراد کمک گرفتن از فردی متخصص یرای بهبود بخشیدن به روابط کمی دشوار است ، اما ما تصمیم گرفته ایم برای شما این دشواری را از میان برداریم تا هم افتخار آشنایی با شما برایمان فراهم شود هم شما را خیلی زود به آنچه که می خواهید برسانیم.

مشاوره تلفنی برای مشکلات زناشویی یکی از همین راه هاست. شما می توانید در منزل ، محل کار ، در سفر و یا در هر موقعیتی که هستید مشاورتان را در کنار خود داشته باشید تا با تصمیمات عجولانه خود را به دردسر نیندازید.

روشا مشاور مجموعه ای از بهترین مشاوران برای حل هر آنچه از نظر شما دشوار است .

راز های یک زندگی زناشویی موفق و رفع مشکلات زناشویی

۱ – زوجهای موفق انتظاراتشان را از یکدیگر صریحا بیان میکنند.

ازدواج با دوران نامزدی کاملا متفاوت است.پس از ازدواج شما انتظاراتی از همسر خود دارید که با انتظارات دوران نامزدی تفاوت فراوانی دارد. به عنوان مثال درطول دوران نامزدی شما از زندگی دانشجویی ودرآمد اندک رضایت دارید اما بعد از آن یعنی بعد از ازدواج شما توقع دارید تا همسرتان حقوق ثابتی را دریافت نماید تا بتواند برای خودش و شما آنچه راکه لازم است فراهم نماید.زوجهای موفق قبل از ازدواجشان صریحا در مورد انتظاراتشان از یکدیگر گفتگو میکنند واگر یک اختلاف جدی میان آنها وجود داشته باشد به عنوان مثال- مکان زندگی کدام شهر باشد- در این زمان آنها درباره این مسئله که آیا با یکدیگرازدواج کنند یا نه به طور جدی فکر میکنند.بعد از ازدواج نیز زوجهای موفق مداوم با یکدیگر گفتگو میکنند تا انتظاراتشان را از زندگی زناشویی مرورکنند. اگر این انتظارات با یکدیگر در تضاد بود زوجین ارتباطشان را با یکدیگر حفظ میکنند تا به یک توافق ودرک متقابل برسند.و برای رسیدن به این مرحله بیشتر اوقات نمی توانند به تنهایی تصمیم بگیرند.پس نیاز به مشاوره پیدا می کنند.

 

2زوجهای موفق هوییتشان را حفظ میکنند.

اگر چه شما قبل از ازدواج مستقل بوده اید اما بعد از آن شما درگیر شخص دیگری میشوید که زوج شما خواهد بود مخصوصا اگر ازدواجتان ، فرزندانی در پی داشته باشد، روز به روز زندگیتان به طور چشمگیری به یکدیگر نزدیک تر خواهد شد و نتیجه این است که اغلب هردوی شما به یکدیگر وابسته میشوید، به گونه ای که احساس میکنید شخصی دائما به شما چسبیده است. – زوجهای موفق به خوبی به این مطلب آگاهند که ازدواج میتواند احساس در مخمصه افتادن را به آنها القا کند ،حتی اگر عشق زیادی بینشان وجود داشته باشد،پس آنها همدیگر را دائما به با هم بودن تشویق نمیکنند،بلکه همدیگر را ترغیب میکنند تا زمانی را به خود اختصاص دهند،یعنی به تنهایی لحظاتی را با سرگرمی ها ودوستانشان سپری کنند.با این روش هرکدام از زوجین با هوییتشان وارد ازدواج میشوند وآن را حفظ میکنند وهمیشه هویت خود را زنده نگه میدارند.

 

3زوجهای موفق یکدیگر را در راس امور قرار میدهند.

به محض این که ازدواج میکنید این امکان وجود دارد که ادب و احترام در بین شما کمرنگ شود.در دوران نامزدی ویا اوایل ازدواج چیزهای کوچکی از قبیل کمک کردن به یکدیگر را به یاد داشتید ومسائل بزرگتری همچون محترمانه به حرف هم گوش کردن را فراموش نمیکردید،اما ازدواج میتواند باعث دنیایی از تغییرات شود.اغلب بعد از ازدواج احترام گذاشتن به یکدیگر را فراموش میکنید واین امکان وجود دارد که اهمیت دادن به زوجتان کمتر شود وتوجه شما بیشتر به مسائل دیگری همچون کار،سرگرمی ها ،و یا بچه ها معطوف شود وبه جای همسرتان آنها را در اولویت قرار دهید.

زوجهای موفق بیش از هرچیز دیگری به یکدیگر اهمیت میدهند،آنها به عقاید زوجشان علاقه نشان می دهند و همسرشان را جدی می گیرند. این زوجین زمانی که با دیگران صحبت می کنند از همسرشان با الفاظ زیبایی یاد می کنند و خلاصه اینکه هرگز وجود یکدیگر را بی اهمیت نمیدانند و همیشه به خاطر دارند از اینکه با هم ازدواج کردند،چقدر خوشبختند.

 

4زوجهای موفق یاد می گیرند تا به خوبی مشکلات زناشویی را حل کنند.

جان گاتمن، روانشناس امریکایی به مدت بیست سال برروی زوجها تحقیق و بررسی کرد و به این نتیجه رسید که عامل اصلی موفقیت ویا شکست در ازدواج این است که آیا زوجین می توانند مشکلات زناشویی شان را با یکدیگر حل کنند یا نه؟؟

زمان هایی وجود دارد که شما با یکدیگر توافق ندارید واینجاست که این اختلافات باعث رنجش شما میشود ،مطمئنا نباید با اضافه کردن خشونت و بد رفتاری این رنجش را زیادتر کنید.اما اگر همسرتان چیزهایی را برخلاف میلتان میخواهد ویا کارهایی را انجام میدهد که با نظر شما مغایرت دارد،شما می بایستی این اختلافات را با یکدیگر حل نمایید.

زوجهای موفق هرچند که احساس بد در بین آنها حکمفرما باشد اما درعین حال ارتباطشان را حفظ میکنند. آنها در مورد اختلافاتشان با یکدیگر گفتگو میکنند و بنابراین گفتگوی بین آنها به یک نتیجه مسالمت آمیز منتهی میشود. زوجین به یکدیگر لبخند میزنند وبه جای نق زدن و عیب جویی کردن ازیکدیگر حمایت میکنند. زوجهای موفق کاملا به این موضوع واقف هستند که عشق ورزیدن بسیار مهمتر از پیروز بودن در یک بحث وگفتگو است.

 

5زوجهای موفق به خوبی از یکدیگر لذت میبرند.

در شروع ازدواج عشق و علاقه زیادی بین زوجین وجود دارد،اما باید به یاد داشته باشید زمانی که ازدواج می کنید سالهایی را در پیش رو خواهید داشت که قرار است این علاقه عمیق تر شود. به علاوه امروزه ازدواج اغلب با فشارهای روانی بسیار زیادی همچون تولد اولین فرزند همراه است.

زوجهای موفق میدانند که چگونه از یکدیگر لذت ببرند شما می بایستی با جدیت رابطه عاشقانتان را در اولویت قراردهید و زمان و فضای لازم را برای این کار فراهم کنید.شما نیازمند این هستید تا به صورت مداوم از نیازهای جنسی همسرتان اگاهی داشته باشید و راههای جدید را برای راضی نگه داشتن یکدیگر پیدا کنید.

زوجهای موفق مهربان و با عاطفه هستند. اگر گاهی اوقات بین آنها ازنظر عاطفی خلاء ایجاد شود آنها به واسطه دلبری کردن، در آغوش گرفتن، و رمانتیک بودن از شر این احساس خلاص میشوند.

 

6زوجهای موفق با یکدیگر رشد میکنند.

شخصی که شما با آن ازدواج میکنید بعد از گذشت ده سال از زندگی همان شخص باقی نخواهد ماند ،هردوی شما تغییر خواهید کرد، مخصوصا این تغییرات در لحظات سخت و حساس زندگی مثلا از دست دادن یکی ازوالدین محسوس تر خواهد بود.

زوجهای موفق به خوبی به این مطلب آگاهی دارند که در این لحظات یکی از آنها ویا هردو ، شخصیتشان تغییر خواهد کرد به گونه ای که میتوان این چنین احساس کرد که گویی قوانین تغییر کرده است، واین بدان معناست که به منظور همراه شدن با رابطه های در حال تغییر،شما نیز می بایستی تغییر کنید.

زوجهای موفق تغییرات را به خوبی پیش بینی میکنند وبرآنها مسلط میشوند.ا به جای این که خواهان این باشند که همیشه با یک شخصیت ثابت زندگی کنند بیشتر در طلب تغییردر بهبود یافتن شخصیتشان هستند وبه خوبی از تغییرات مثبت شخصیتشان و مشارکتی که به دنبال آن روی می دهد ،استقبال میکنند.

 

7زوجهای موفق به طورکارآمد و عملی رابطه خود را حفظ می کنند.

زمانی که ازدواج کردید ودر کنار زوج مورد علاقه تان زندگی مشترک را شروع کردید ممکن است به این موفقیتهای به دست آمده اکتفا کنید واین چنین احساس کنید که هیچ چیز نمیتواند به پیوندتان آسیبی وارد کند.اما آگاه باشید! گذشت زمان و یک احساس نادرست ، حتی عمیق ترین وقوی ترین عشق ها را میتواند ازبین ببرد.

بنابراین زوجهای موفق این احساس اشتباه را به وقت دیگری موکول میکنند و به حل آن مشکل میپردازند و درباره اش گفتگو میکنند،تا اطمینان حاصل کنند که هردوی آنها شاد و از یکدیگر راضی هستند.اگر یکی از شما و یا هردویتان گله مند ویا ناراضی هستید،مشکل خود را بیان کنید واز کمک گرفتن از افراد متبحر و کارشناس اجتناب نکنید. زوجهای موفق هرگز قبل از رفتن به نزد مشاور اجازه نمیدهند تا برگه طلاق امضا شود،آنها در اولین فرصت ممکن مشکل خود را حل میکنند.

 

مشاوره مشکلات زناشویی

آنچه مطالعه کردید قسمت کوچکی از همدلی و آگاهی برای رفع مسائل  و مشکلات زناشویی بود که در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.

برای کامل کردن اطلاعات خود کافیست درخواست مشاوره تلفنی و یا مشاوره حضوری خود را ثبت نمایید و یا با شماره های موسسه روشا مشاور تماس بگیرید.

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست