مشاوره زناشویی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
neonbrand-n2VvngfbXtU-unsplash-1200x1800.jpg

مشکلات زناشویی گاها میان زوجین بوجود می آید که نحوه برخورد زوجین با این مشکلات و سعی در رفع و استفاده از مشاوره زناشویی آنها کمک زیادی به بهبود روابط شان خواهد کرد. در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف مشکلات زناشویی خواهیم پرداخت.

 

جنسیت و پذیرش نقش های مختلف

جنسیت شامل رفتارها، نقش‌های اجتماعی و اندیشه‌های اجتماعی است که فرهنگ حاکم بر هر جامعه ، به عهده ی دو جنس زن و مرد می‌گذارد. در ارتباط با نقش‌های جنسیتی ، افکار قالبی در مورد هر دو جنس در جامعه مشاهده می‌شود که دامنه ی انتظارات را از هر دو جنس طرح ریزی و تعیین می‌کند.

جنسیت و نقش‌های جنسیتی به قشربندی جنسیتی مرتبط می‌شوند. قشربندی جنسیتی، همچون سایر انواع قشربندی‌های اجتماعی، مربوط به پاداش‌های اجتماعی (نظیر توزیع قدرت، ثروت، آزادی‌های فردی و اقتصادی و….) است و هر یک از اعضای جامعه بسته به موقعیتی که در هرم سلسله مراتب آن جامعه دارد به طور متفاوتی از این پاداش‌ها بهره‌مند می‌شود.

با توجه به توضیحات بالا ، ما به تفاوت مردان و زنان و نقشهای جنسیتی و فردی آنان در هر زمینه ای در جوامع امروزی بیشتر دقت می کنیم.حال همین مردان و زنان بعد از ازدواج نیز نقش های عمده و به سزایی را در کنار هم و برای جامعه ی جدید خود ، یعنی خانواده ایفا می کنند.

گاهی این ایفای نقش در مواردی با مشکل مواجه می شود و موجب سردی روابط عاطفی و جنسی می گردد.

قطعا همه می دانند که همبستگی بخش مهمی از همه ی ازدواج ها است.پس اگر یک یا هر دو زوج علاقه و شور خود را از دست دادند چه اتفاقی رخ می دهد؟ باید در جواب این سوال بگوییم متاسفانه ، تحقیقات نشان داده است که درصد زیادی از این ازدواج ها ناکام می مانند و منجر به طلاق می شوند.

(بعد از مسائل مالی، موارد جنسی دومین دلیل رایج برای طلاق است)

 

روابط جنسی سالم/ روابط زناشویی سالم

به طور معمول هنگامی که سخن از روابط زناشویی به میان می آید همه ی ما به روابط جنسی می اندیشیم ، و این اندیشه کاملا درست است . داشتن روابط جنسی سالم بین زوجین یکی از ملزومات زندگی مشترک می‌باشد. روابط جنسی یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین انگیزه‌های ازدواج جوانان می‌باشد و اگر این رابطه بین زوجین به خوبی وجود داشته باشد، بیشتر مسائل و موضوعات اختلاف‌برانگیز از بین می‌رود، اما در صورتی که رابطه جنسی از بین برود و یا از میزان آن کاسته شود، جزئی‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین مسائل نیز به یک اختلاف بزرگ و حل‌نشدنی تبدیل می‌شوند.

مشاوره زناشویی

ـ روابط جنسی اهمیت زیادی در زندگی زناشویی دارد:

اهمیت روابط جنسی برای مردان به مانند اهمیت حرف زدن برای زنان است. همانگونه که یک زن به یک گوش شنوا برای حرف زدن نیاز دارد و بدون داشتن آن دچار افسردگی می‌شود، یک مرد نیز به روابط جنسی محبت‌آمیز با همسرش نیاز دارد. روابط جنسی میزان استرس یک مرد را به شدت کاهش می‌دهد و مرد بعد از برقراری روابط جنسی با همسرش در بسیاری از موارد میزان عشق و علاقه به همسرش را بهتر و بیشتر نشان می‌دهد.

اما متاسفانه نکته‌ای که باید این‌جا در مورد آن صحبت کنیم، این است که برخی خانم‌ها به روابط جنسی با شوهرشان اهمیتی نمی‌دهند و برخی هم از این روابط به عنوان یک اهرم تنبیه‌کننده استفاده می‌کنند. بی‌توجهی به مسائل جنسی و استفاده از آن به عنوان یک اهرم تنبیه‌کننده یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی هستند که ممکن است یک زن در طول زندگی مشترک خود مرتکب شود.

البته مشکلی که در این مقاله مورد بحث ما می باشد یک مسئله ی کاملا دو طرفه و یک وظیفه ی شخصی برای هر زن و مردی است که تشکیل خانواده داده اند ، پس نباید اینطور فکر کرد که آراستگی و نظم مختص زنان و شروع روابط زناشویی و جنسی مختص مردان است.در واقع باید بگوییم این یک وظیفه ی مشترک بین زن و مرد است که هرکدام باید تلاش کنند تا به بهترین شکل وظایف خود و کمک برای بهتر شدن دیگری را انجام دهند.

 

نارضایتی جنسی و پنهان کردن آن

نارضایتی جنسی از روابط زناشویی، این روزها به قاتل نامریی بنیان خانواده ها تبدیل شده است؛ نارضایتی‌ که نه دیده می شود، نه حرفی از آن می‌زنند و نه حتی اسمش را به زبان می آورند. چون با آنکه ممنوع نیست اما به تابوی اجتماعی تبدیل شده است و خانواده ها طبق قانونی نانوشته از بحث درمورد رابطه جنسی پرهیز می کنند.

کمتر دیده شده که خانواده ای قدرت یا جرات آموزش صحیح رابطه زناشویی به فرزند خود را داشته باشد یا فرزندان را برای مشاوره زناشویی و مشاوره جنسی پیش از ازدواج تشویق کند. به همین دلیل، ایرانیان اطلاعات جنسی خود را اغلب از جمع دوستان یا شبکه های مجازی به دست می آورند.پس حالا متوجه می شویم که چرا داشتن روابط زناشویی سالم و خوب و ساختن آن وظیفه ی مشترک زن و مرد است.

مهم نیست که چند بار در روابط زناشویی تان و همراه با شریک زندگی تان شب‌هایی لذت‌بخش را تجربه کرده‌اید، به هر حال چیزی وجود دارد که شما را نزدیک به هم نگه می‌دارد. اما همان‌طوری که آدم‌ها در طول زمان بزرگ می‌شوند و تغییر می‌کنند، زندگی جنسی و وضعیت نزدیکی با شریک زندگی شان هم در طول زمان دستخوش تغییر می‌شود.این تغییرات گاهی عالی و مثبت و گاهی نیز منفی و نگران کننده می شوند.

 

فواید رابطه جنسی و راهکارهایی برای افزایش جذابیت رابطه زناشویی

مطالعات نشان می‌دهند احتمال رضایت از زندگی جنسی در زوج‌هایی که رفتارهای جنسی خاصی دارند، بیش‌تر است.

منظور از رفتارهای جنسی خاص یعنی داشتن روابط جنسی مخصوص به خود و پیروی نکردن از هر آنچه قبلا دیده یا شنیده ایم.

 

۱. قانون روابط زناشویی خودتان را وضع کنید و هیچ ترسی از تغییر دادن آنها نداشته باشید.

“تنها چیزی که نیاز دارید این است که با خودتان و شریک زندگی‌تان صادق باشید.” قوانین خودتان را همراه با همسرتان تدوین کنید و مدتی آنها را رعایت کنید.

 

۲. در روابط زناشویی طرحی از بدن یکدیگر داشته باشید.

برای شروع هر کسی باید بدن طرف مقابل‌اش را به بهترین نحو ممکن در ذهن خود به تصویر بکشد و نقاط تحریک همسر را روی آن تصویر پر رنگ تر نماید تا بتواند همواره آن خواسته ها را رعایت و خواسته های خود را نیز راحت تر بیان نماید.

 

۳. اهمیت لمس غیرجنسی را دست کم نگیرید.

گاهی اوقات، تمرکز روی مناطقی که محرک احساسات جنسی نیستند می‌توانند شهوت‌انگیزتر از درگیر شدن در اعمال به شدت جنسی باشند. علاوه بر لمس روزانه‌ی یکدیگر که مطالعات ثابت کرده روابط کلی و رضایت زوجین را از یکدیگر بهبود می‌دهد، یک عمل غیرجنسی را که نیاز به لمس دارد امتحان کنید مثل ماساژ و یا دوش گرفتن با همسر …

 

مشاوره زناشویی

به غیر از مواردی که در بالا اشاره شد ، تمام آنچه که باید از مسائل زناشویی فرابگیرید و برای ادامه و بهبود رابطه از آن استفاده نمایید را با تماس با مشاوران ما آموزش ببینید و با خیالی آسوده به زندگی خود ادامه دهید.

 

مشاوره زناشویی

و کلام آخر اینکه ، زناشویی یکی از صمیمی ترین و خصوصی ترین انواع ارتباط انسانی و از نیازهای فطری بشر است . زمانیکه دو نفر ناآشنا و با سلایق مختلف کنار هم قرار می گیرند دوام و کیفیت دوستی آنها به دانش ، مهارت و هنر هر یک از آنها در تحکیم این ارتباط بستگی دارد و گامهایی که هرکدام جهت بهبود روابط خود برمی دارند.

به نظر خیلی از زوج‌ها، داشتن روابط زناشویی ماهیتی «همه یا هیچ» گونه دارد و معتقدند یا نباید روابط زناشویی داشته باشند یا اگر دارند ، حتما باید به اوج لذت منجر شود. اما واقعا لزومی ندارد روابط زناشویی به اوج لذت و آمیزش منجر شود. توافق زوج شرط اول است و باید تلاش کنند صمیمیت و عاطفه بیشتری از خود نشان دهند، محیط و شرایط رمانتیکی برای خود مهیا کنند، از شیوه‌های جدید استفاده کنند، باهم ‌بودن را بیشتر تجربه کنند و آنچه دوست دارند، در کنار هم انجام دهند.

 

مشکلات زناشویی به سادگی قابل حل و درمان هستند اگر خود شما بخواهید و برای از میان برداشتنشان راه های دیگری از جمله مشاوره تلفنی زناشویی یا مشاوره حضوری زناشویی را نیز امتحان کنید و تا رسیدن به راه حل صبوری نمایید.

مشاوران ما منتظر شنیدن آنچه به عنوان مسئله از سمت شما بیان می شود هستند تا بتوانند به بهترین شکل شما را راهنمایی نمایند.همین حالا تلفن خود را برداشته و از مشاوران خود راهنمایی بخواهید.

روشا مشاور مجموعه ای تخصصی برای رفع نیازها ، مسائل و مشکلات شماست. قبل از هر اقدامی به ما اعتماد کنید.

ما برای رساندن شما به آرامش، عجله داریم.

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست