مشکلات زناشویی زوج های جوان

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
ben-white-qYanN54gIrI-unsplash-1200x801.jpg

یکی از متداول ترین سوالات مشاوره ای ، مسائل و مشکلات زناشویی پیرامون زندگی زوج های جوان می باشد.در این مقاله سعی داریم به مهمترین  این سوالات و جواب آن ها بپردازیم و این نوید را به شما بدهیم که اگر نیاز بیشتری به داشتن اطلاعات احساس کردید تا رفع آن ابهامات و سوالات در کنار شما حضور داشته باشیم.

 

ـ قبل از آنکه به مسائل بعد از ازدواج زوج های جوان بپردازیم بهتر است کمی عقب تر برویم و نگاهی به قبل از ازدواج آنها بیندازیم:

بیشتر افراد از قدرت عشق و علاقه و جذابیت های معشوقه قبل از ازدواج آگاهند، این افراد سعی کرده اند تا در جوامع امروزی و با بالا رفتن سطح فرهنگ ، شعور و تحصیلات ، مورد مناسب را برای  ازدواج خود یافته و برای شناخت بهتر یکدیگر مدتی را قبل از ازدواج با هم بگذرانند.

اما این مسئله گاهی اوقات نیز دردسر ساز می شود زیرا علاقه بیش از حد باعث می شود فرد مشکلاتی را نادیده گرفته و تصور کند می تواند طرف مقابل را بعد از ازدواج آن طور که می خواهد تغییر دهد.

 

افرادی که در تصمیم گیری برای ازدواج با آنها باید احتیاط کرد!

۱_ معتادین به مواد مخدر، الکل یا دارو

۲_ افرادی که بسرعت عصبی و خشمگین می شوند.

۳_ افرادی که مسئولیت زندگی خود را به عهده نمیگیرند.

۴_ افرادی که دیگران را کنترل می کنند.

۵_ افرادی که اختلال جنسی دارند.

۶_ افرادی که کودک مانده اند و بالغ آنها شکل نگرفته است.

۷_ افرادی که عواطف و احساسات خود را بیان نمی کنند.

۸_ افرادی که از روابط قبلی خود التیام نیافته اند.

۹_ افرادی که خانواده آزار دهنده دارند و نمی توانند در مقابل آزار آنها از همسر خود حمایت کنند.

 

در این بین افرادی نیز هستند که علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره شد از مشکلات شخصیتی رنج می برند و دیگران را نیز مورد رنجش قرار می دهند ، برای مثال :

ـ شخصیت منزوی و گوشه گیر به عنوان همسر

شخص مبتلا به این اختلال ممکن است بتواند یک شریک مالی یا یک هم اتاقی خوب برای شما باشد. اما او هرگز به خواسته های احساسی و جنسی شما بهایی نمی دهد. ویژگی بارز شخص مبتلا به اختلال اسکیزوئید (شخصیت منزوی و گوشه گیر) ناتوانی او در برقراری ارتباط صمیمانه با دیگران است. اشخاص مبتلا به اسکیزوئید عموما سابقه انزوای اجتماعی و میل به دوری از ارتباط با دیگران را دارا می باشند. همچنین آنها در روابطی که با دیگران دارند به ندرت احساسات خود را بروز می دهند.

افراد مبتلا به اسکیزوئید علاقه ای به ارتباط جنسی ندارند و یا حداقل سعی نمی کنند با کسی این ارتباط را برقرار کنند.

ـ اگر فکر می کنید بیشتر مایلید با افرادی که اختلال اسکیزوئید دارند رابطه عاطفی برقرار کنید می توان گفت جذب شخصیت هایی می شوید که این ویژگی ها را دارند:

*به داشتن رابطه صمیمی و نزدیک با شما یا هرکس دیگری به هیچ وجه اهمیت نمی دهد (حتی اگر در ظاهر عنوان کند که شما برایش اهمیت دارید).

*تقریبا علاقه ای به داشتن رابطه جنسی (یا هر تماس فیزیکی دیگر) ندارد.

*تقریبا هیچ دوست صمیمی و نزدیک ندارد.

*نسبت به تعریف و تمجید یا انتقاد دیگران بی اعتناست.

*بیشتر اوقات سرد و بی احساس رفتار می کند.

 

شخصیت مرزی به عنوان همسر

افراد مبتلا به اختلال مرزی به شکل های مختلف که اکثرا خود ویرانگر هستند ، شخصیت دمدمی و بی ثبات خود را بروز می دهند. برای آنها گرفتن تصمیمات لحظه ای و بدون فکر قبلی کاملا عادی است و باعث می شود به عادتهایی مانند : ولخرجی های افراطی، روابط جنسی، استفاده از مواد مخدر، پرخوری و یا رانندگی با سرعت دیوانه وار روی بیاورند.

 

مشکلات زناشویی

ـ یکی دیگر از عمده مشکلات زوج های جوان ارتباط ناخوشایند با همسر و یا دعواهای خانوادگی میان آنهاست.

اگر فرد احساس کند همسرش نمی تواند در برابر دخالت های خانواده ی خود از او دفاع کند و حریم امنی برایش بسازد بعد از مدتی دچار تنفر از همسرش و خانواده ی او می شود و این تنفر در اکثر موارد به بیزاری جنسی منجر می شود.

انزجار جنسی سخت ترین و حادترین نوع اختلال جنسی در زنان است!

 

مهم ترین مشکلات زناشویی و جنسی زوج های جوان

ـ اکنون به مهم ترین مشکل زوج های جوان بعد از ازدواج می پردازیم.مشکلی که عمده ترین موضوع مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی را در بر می گیرد که زوج های جوان را به شدت درگیر کرده و باعث اختلاف میان آنها می شود.

بسیاری از ما به بدن خود شناخت کافی نداریم و بعد از ازدواج متوجه ی تمایلات خود می شویم ، برای مثال اینکه آیا در برقراری ارتباط جنسی به قدر کافی گرم و پر شور هستیم و یا میل جنسی مان چطور بر انگیخته می شود ؟این ها سوالاتی است که قبل از ازدواج باید برایشان جوابی پیدا کرد تا بعد از آن دچار مشکل نشویم.

 

تمایلات و رفتار جنسی در انسان در چهار حوزه تعریف می شود و اختلال های جنسی نیز این چهار حوزه را در بر می گیرد که عبارتند از:

*میل جنسی؛ یعنی کشش ذهنی و درونی برای ایجاد ارتباط جنسی که به صورت طبیعی باید در انسان وجود داشته باشد.

*رفتار تحریکی؛ یعنی شخص به لحاظ فیزیکی بتواند آمادگی لازم برای ارتباط جنسی را بدست آورد و رابطه جنسی را از این حیث بدون مشکل پیش ببرد.

*ارضاء شدن جنسی؛ یعنی شخص باید به درستی و در زمان مناسب ارضاء شود.

*آرامش و سکون ذهنی و جسمی پس از ارضاء شدن.

 

ناتوانی جنسی

ـ منظور از ناتوانی جنسی، در میان عامه مردم، ناتوانی در دو حوزه اول است و به نظر می رسد که ناتوانی جنسی هم بیشتر در همین دو حوزه رایج است. یعنی در افت کشش جنسی و ناموفق بودن در ایجاد ارتباط به لحاظ فیزیکی.

ممکن است فرد کشش جنسی داشته باشد اما به لحاظ فیزیکی برای برقراری رابطه و یا ادامه دادن رابطه، مشکل داشته باشد ، مانند افرادی که از اختلال نعوظ رنج می برند.

ظاهرا شایع ترین نوع ناتوانی جنسی، ناتوانی در نعوظ در عین برخورداری از اشتهای جنسی است.

مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد مشکلات زناشویی پر تکرار از طرف شما عزیزان بود ، برای بررسی بیشتر هر کدام از این موضوعات حتما نیاز به یک متخصص دارید که می توانید این نیاز را با مشاوره تلفنی و یا مشاوره حضوری برطرف نمایید.

 

روشا مشاور، مجموعه ای از بهترین روانشناسان و مشاوران ، منتظر شنیدن صدای گرم و یا حضور پر مهرتان است.

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست