مشکلات زندگی مشترک

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
soroush-karimi-BVdj3TuK-L4-unsplash-1200x800.jpg

افرادی که رابطه ی موفقی دارند و مشکلات زندگی مشترک کمتری نسبت به سایرین دارند ، می پذیرند و متوجه هستند که برخی از اختلافات اجتناب ناپذیرند و می دانند همیشه مسائلی وجود دارند که آن ها قادر نخواهند بود در موردشان با هم به توافق برسند و ویژگی های شخصیتی طرف مقابل را می پذیرند و نیازی به تغییر آن ها احساس نمیکنند.

 

روابط زوج های موفق

متخصصی به نام جان گاتمن با بیش از ۴۰سال مطالعه بر روی روابط عاطفی ، متوجه ی این نکته ی مهم شده است که همه ی زوج های موفق مسائل و مشکلاتی حل نشده دارند ، مشکلاتی که گاهی سال هاست وجود دارند و زوجین در مورد آنها با یکدیگر بحث می کنند و این در حالیست که بسیاری از زوج های ناموفق ، اصرار دارند تمامی مشکلاتشان را حل و فصل نمایند ، به این دلیل که باور دارند هیچ اختلافی نباید بین آن ها وجود داشته باشد ، در حالی که خیلی زود هیچ رابطه ای بینشان وجود نخواهد داشت.

زوجین نباید احساس کنند که لازم است طرف مقابل را تغییر دهند تا بتوانند عاشقش باشند و همچنین نباید برخی از همین تفاوت عقاید ، سد راه داشتن یک رابطه ی خوب بین آن ها شود.

 

نکاتی که هر زن و مردی باید بدانند!

ـ گاهی لازم است یکدیگر را برنجانید.

شما باید در همه ی لحظات زندگی مشترک صداقت را برای خود و همسرتان حفظ نمایید.برای مثال همسرتان بسیار خوشتیپ است اما یک روز لباسی عجیب به تن کرده است که از نظر شما مناسب نیست ، بسیاری از آقایان در این شرایط حقیقت را به همسر خود نمی گویند زیرا نگرانند که شاید به احساسات همسرشان لطمه بزنند ، اما شما نباید این کار را انجام دهید زیرا در گذشته به قدر کافی به همسرتان علاقه و توجه نشان داده اید و تاییدش کرده اید پس در این حالت صداقت بسیار مهمتر از آرامش است .

یادتان باشد آخرین نفری که باید در مقابلش مجبور به سانسور خود شوید همسرتان است.

 

ـ نقاط ضعف شریک عاطفیتان را بپذیرید.

 میلان کوندرا نویسنده ی معروف در یکی از کتاب های خود اظهار داشته است که مردها دو دسته هستند :

1– آن دسته از مردان که به دنبال همسر کامل می گردند و هرگز پیدایش نمیکنند.

2– مردانی که خود را متقاعد می کنند که زنی را که دوست دارند ، کامل است و نیازی به تغییر ندارد.

با توجه به دو مدل بالا باید بگوییم نظر کوندرا تا حدود بسیار زیادی درست است ، خیلی از افراد سعی می کنند ماهیت همسر خود را تغییر دهند و به یک موجود کامل و بی نقص تبدیلش نمایند و یا اینکه خودشان را دچار این توهم می کنند که همسرشان بی عیب و نقص است.

بنابراین بهتر است با فردی ازدواج کنید که بتوانید نقاط ضعف او را بپذیرید یا حتی آن ها را دوست داشته باشید.

سنجیدن میزان عشق شما به یک نفر ، باید به این گونه باشد که ببینید چه احساسی نسبت به نقاط ضعف آن ها دارید ، اگر آن ها را پذیرفتید نشان دهنده ی صمیمیت واقعی بین شماست.

 

ـ اجازه دهید بعضی از مشکلاتتان حل نشده باقی بمانند.

همان طور که در ابتدای مقاله در مورد این مسئله صحبت کردیم ، شما قادر نخواهید بود که تمامی مسائلی که بینتان به وجود می آید حل کنید‌ ، اما انتظار داشته باشید همسرتان شما را به گونه ای که هستید بپذیرد و بسیار راضی و خرسند باشد.حل نشدن تعدادی از مشکلات بهتر از آن است که رابطه تان به طور کل آسیب ببیند.

مشکلات زندگی مشترک

ـ گاهی لازم است رابطه به اتمام برسد.

بسیار خوشایند است که هر رابطه ی عاطفی به سرانجامی خوب برسد تا بتوان مواردی را که در بالا به آن اشاره شد بهتر و بیشتر درک کرد و پذیرفت.

در مورد اهمیت گذشت و فداکاری در فرهنگ ما بیش از اندازه صحبت شده است ، به هر داستان عاشقانه ای نگاهی گذرا بیندازیم متوجه می شویم یکی از طرفین مدام در حال گذشت و فداکاری در رابطه است صرفا برای آنکه مورد توجه قرار گیرد و دوست داشته شود.اما حقیقت این است که استاندارهای جامعه ی ما برای یک رابطه ی خوب و طولانی مدت کاملا اشتباه است.

گاهی اوقات تنها موضوعی که می تواند یک رابطه ی موفق بسازد ، اتمام به موقع آن رابطه است و این که ما حاضر شویم به رابطه پایان دهیم و برای خودمان مرزهای مشخصی را در هر ارتباطی مشخص نماییم ، و به این شکل باعث رشد پارتنرمان نیز می شویم.

هنگاهی که حفظ روابط عاطفی ، برای ما آن قدر مهم شود که حاضر شویم از خودمان ، ارزش ها و نیازهایمان بگذریم ، در واقع ما یک محیط بیمارگون ایجاد کرده ایم که در آن هیچ مسئولیت پذیری وجود نخواهد داشت ، در چنین حالتی هیچ دلیلی برای رشد کردن و بزرگ شدنمان وجود ندارد ، زیرا شریک عاطفی مان وظیفه دارد در هر شرایطی همراه ما باشد و خود او نیز رشد و شکوفایی را در روابط تجربه نخواهد کرد.

رفع مشکلات زندگی مشترک

تمامی مواردی که به آن هادر همین مقاله اشاره شد ، تنها چند نمونه و مثال کوچک برای ثبات بخشیدن به یک رابطه ی عاطفی خوب قبل و بعد از ازدواج می باشد.

برای تکمیل اطلاعات در این زمینه و همچنین مطرح کردن سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است و رفع مشکلات زندگی مشترک لازم است از فردی متخصص که قبل از شما چندین بار چنین مسائلی را شنیده و حل کرده است کمک بگیرید.

یکی از راه های مطرح کردن مسائل و مشکلاتتان ، مشاوره تلفنی در منزل ، بدون صرف وقت و هزینه های اضافی می باشد.

تمامی روانشناسان مجموعه ی روشا مشاور گوش به زنگ تماس شما هستند تا بتوانند حال بهتری برای شما و رضایت بیشتری از کار خود فراهم آورند.
 

از انتخاب ما به عنوان مشاور خود پشیمان نخواهید شد ، پس عجله کنید و ما را میزبان شنیدن صدای گرمتان نمایید.

در همین زمینه یعنی راه های جلوگیری از مشکلات زندگی مشترک اگر نیاز به ملاقات با مشاورتان را دارید ، مجموعه ی روشا امکان مشاوره حضوری را نیز برای شما عزیزان فراهم نموده است.

حال شما انتخاب نمایید که چطور میزبانتان باشیم.

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست