روابط زناشویی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
sharon-mccutcheon-tkkAzITbfP8-unsplash-1200x800.jpg

روابط جنسی ، روابط زناشویی و تمام آن چه که لازم است بدانیم…

احساس آرامش و راضی‌بودن از بدن و رابطه زناشویی کار آسانی نیست اما در هر سنی امکا‌ن‌پذیر است. کافی است احساس آزادی درونی داشته باشید و نگاه مثبتی به خود بیندازید. داشتن اعتماد به نفس جنسی، یعنی جرأت دادن به خود برای ملاقات با همسر و وارد شدن به یک رابطه زناشویی بدون هیچ ترسی.به عبارت دیگر، اعتماد به ‌نفس جنسی یعنی اعتماد داشتن به بدن خود و پذیرفتن تصویر آن همان‌طور که هست و توانایی‌هایی که دارد و لذتی که می‌تواند ایجاد کند.

به کسانی که گمان می‌کنند بدنی ایده‌آل ندارند، نمی‌توان اظهار علاقه و با آنها رابطه‌ای را آغاز کرد زیرا دچار نوعی درگیری درونی می‌شوند و به مرور زمان، این درگیری باعث سستی بدنی و کاهش میل و اشتیاق جنسی خواهد شد .نداشتن اعتماد به نفس جنسی به خصوص در میان زنان شایع است.

اگر زنان مطمئن باشند از نظر جنسی جذاب هستند و همسرشان دوستشان دارد، اعتماد به نفس جنسی پیدا می‌کنند ولی اگر زنی احساس کند بین او و آنچه در اجتماع مد روز است؛ مانند: جوانی، لاغری، عضلانی بودن و… شکاف عمیقی پیش آمده، نگاهی که به خود دارد منتقدانه‌تر می‌شود و همین امر می‌تواند اعتماد به نفس جنسی او را تخریب کند.البته اعتماد به نفس جنسی در مردان هم مهم است. در واقع قدرت نعوظ، اندازه آلت تناسلی و حسی که به همسر خود منتقل می‌کنند و میزان توانایی در ارضا کردن همسر، اعتماد به نفس جنسی‌شان را بالا می‌برد.

 

چگونه اعتماد به نفس جنسی را افزایش دهیم؟

برای داشتن اعتماد به نفس جنسی تنها آشتی کردن با بدن خود کافی نیست بلکه از لحاظ روحی و ذهنی نیز باید با خود آشتی کرد. تخیل، احساس و کنجکاوی از اصول اصلی روابط زناشویی است. این رابطه را زن و شوهر خلق می‌کنند و بال و پر پیدا می‌کند. زن و شوهر وقتی اعتماد به ‌نفس جنسی پیدا می‌کنند که رابطه زناشویی‌شان را در نظر خود هیجان‌انگیز جلوه دهند و اجازه بدهند لذت طرف مقابل آنها را درگیر و با خود همراه کند.

بهترین دارو برای کسانی که اعتماد به نفس جنسی ندارند، این است که حین برقراری رابطه زناشویی، فرد به خود اجازه ‌دهد احساساتش کنترل او را در اختیار بگیرد و این بدنش باشد که هر طور می‌خواهد عمل کند و مغز به هیچ عنوان دخالت نداشته باشد. در واقع اعتماد به نوازش‌ها، بازی‌های جنسی و عمل طرف مقابل است که اعتماد به نفس جنسی فرد را بالا می‌برد.

روابط زناشویی

چند نکته ی مهم برای تقویت اعتماد به نفس جنسی

*به طرف مقابل اعتماد کنید.

گاهی ترس از اینکه قضاوت طرف مقابل در مورد ما چه باشد، باعث می‌شود به خصوص در اولین برخوردها، میل جنسی به شدت کاهش یابد. گاهی یک کلمه، یک نگاه یا یک تجربه بد، باعث از دست دادن اعتماد به نفس جنسی فرد می‌شود. همسر خوب، همسری است که از نظر جنسی همسر خود را سرکوب نکند و به همراه او یک رابطه لذت‌بخش به وجود آورد.

مسخره یا مقایسه کردن اشتباه بزرگی است. اعتماد به نفس جنسی در یک مرد یا زن با نگاه‌های همسر تقویت می‌شود. چیزی به نام حافظه جسمی واقعا وجود دارد. اندام‌های ما تمام تجربه‌های مثبت و منفی را در خود ذخیره می‌کنند. هر چه تجربه‌های مثبت ما بیشتر باشد اعتماد به نفس جسمی و جنسی‌مان بالاتر می‌رود.

 

*خود را ماساژ دهید.

سعی کنید هر روز صبح بعد از بیدار شدن یا شب موقع خواب، لباس‌هایتان را درآورید و بدنتان را ماساژ دهید. پاها، شکم، سینه، گردن، باسن و…. چشمانتان را ببندید، نفس عمیق بکشید و دستانتان را شل کنید. ماساژ باعث کاهش فشارها و فعال‌تر شدن شما می‌شود.از همسرتان بخواهید شما را ماساژ دهد. اینکه اجازه بدهید بدنتان بدون رابطه زناشویی، در دستان همسرتان احساس آرامش داشته باشد، می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

 

*حرکت داشته باشید.

بدوید، راه بروید، دوچرخه‌سواری و شنا کنید. نباید فقط برای لاغر شدن یا ماهیچه‌ای کردن بدنتان ورزش کنید. تحرک برای سلامت جسم و آزاد شدن فکر خوب است.

 

*تفریح کنید.

اشتیاق، اشتیاق می‌آفریند. برای دیدن یک فیلم خوب به سینما بروید، کتاب خوبی بخوانید و تا می‌توانید تخیل خود را پرورش دهید.

به احساسات خود توجه کنید. در یک رابطه زناشویی، روی عملی که انجام می‌دهید و آنچه حس می‌کنید، تمرکز داشته باشید. تمام حواستان باید به چیزی باشد که روی بدنتان اتفاق می‌افتد. یاد بگیرید هنگام برقراری رابطه زناشویی بیش از اینکه با مغزتان فکر کنید، با بدنتان تفکر کنید.

 

جرات خواستن پیدا کنید.

یاد بگیرید در یک رابطه زناشویی آنچه دوست دارید، از همسر خود تقاضا کنید. با دادن اطلاعات درست و راهنمایی به جا، هم شما اعتماد به نفس پیدا می‌کنید هم همسرتان.

 

*گاهی « نه » بگویید.

اگر از نوعی رفتار خوشتان نمی‌آید به همسرتان بگویید. ساکت بودن در این لحظات باعث کاهش میل جنسی می‌شود.این که شما خواسته ی خود را به راحتی به خصوص هنگام رابطه جنسی بر زبان نیاورید ، کم کم این تصور ایجاد می شود که شریک جنسیتان به شما اهمیت نمی دهد و رابطه رو به سردی می رود ، اما او اصلا نمی دانسته که شما چه می خواهید.

 

اهمیت روابط جنسی و روابط زناشویی

روابط جنسی و زناشویی همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بسیاری از زوج های جوان برای حفظ زندگیشان از حقوق جنسی خود گذشته اند تا بتوانند زندگی خود را حفظ نمایند ، مانند : ارگاسم نمایشی در خانم ها …. اما همین امر باعث می شود فرد دچار آسیب های روانی شده و پرخاشگری کند و نسبت به همسر خود سرد و بی تفاوت شود و یا حتی پیمان شکنی انجام دهد زیرا او را مقصر لذت نبردن از روابطشان می داند. و همه ی این ها برای سانسور خود و اهمیت ندادن به میل جنسی و خواسته های خود اتفاق می افتد و زوج هایی که در ابتدای ازدواجشان و حتی قبل از آن در دوران دوستی و آشنایی بیشتر به شدت عاشق و دلباخته ی یکدیگر بوده اند بعد از چندین سال و گاهی نیز چندین ماه دچار خستگی و آسیب های زیادی شده و برای رفع آن ها دنبال بهترین راه حل هستند.

 

روشا مشاور مجموعه ای از بهترین روانشناسان برای کمک و یاری به شما عزیزان.

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست