هر آنچه که باید درباره دیر انزالی در مردان بدانید

۳ تیر ۱۴۰۰ 0
One-in-five-men-feel-sad-after-sex.jpg

دیر انزالی هم مانند زود انزالی یکی از اختلالات جنسی رایج در آقایان است.

دیر انزالی در آقایان به دشواری یا ناتوانی مرد در رسیدن به ارگاسم و خروج مایع منی اشاره دارد. دلایل دیر انزالی می تواند جسمی یا روانی باشد.

اگر پروسه ارگاسم در مردی بیش از 30 دقیقه طول بکشد (در شرایط وجود نعوظ طبیعی) دیر انزالی در نظر گرفته می شود.

 

هر آنچه که باید درباره دیر انزالی در مردان بدانید

دیر انزالی در حدود 1 تا 4 درصد از مردان وجود دارد.

این می تواند هم برای مرد و هم برای همسرش نگرانی ایجاد کند. این مسئله می تواند باعث نگرانی در مورد سلامت عمومی ، کمبود میل جنسی و نارضایتی جنسی شود. مشکلات روابط شامل ترس از رد هر دو طرف و نگرانی زوجینی است که مایل به داشتن فرزند هستند.

اکثر آقایان در برخی از نقاط زندگی دیر انزالی را تجربه می کنند ، اما برای برخی این یک مشکل مادام العمر است.

 

نکات کوتاه در مورد دیر انزالی در آقایان

 تاخیر در انزال نوعی اختلال عملکرد جنسی است که بر توانایی انسان در رسیدن به ارگاسم تأثیر می گذارد.میانگین زمان لازم برای انزال در هنگام تحریک بین افراد متفاوت است ، بدون اینکه دقیقاً برای آنچه “طبیعی” است ، رقم دقیقی نشان داده شود.

بیشتر دلایل روانشناختی است ، اما دلایل فیزیولوژی نیز ممکن است در ابتلای شخص تأثیر گذار باشد.هیچ درمانی دارویی برای دلایل روانشناختی دیر انزالی وجود ندارد.

 

علل دیر انزالی

تاخیر در انزال می تواند یک دلیل روانی یا بیولوژیکی داشته باشد. همچنین ممکن است بین این دو همپوشانی وجود داشته باشد. دیر انزالی می تواند یک وضعیت مادام العمر باشد ، جایی که یک مرد همیشه در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته است ، اما به طور معمول ، انزال تاخیری پس از یک دوره عملکرد طبیعی رخ می دهد.

 

 

علل جسمی دیر انزالی در آقایان شامل موارد زیر است:

عوارض جانبی دارو: دیر انزالی ممکن است یک اثر منفی از داروهای ضدافسردگی ، به ویژه مهارکننده های انتخابی بازگشت سروتونین (SSRI ها) ، داروهای ضد اضطراب ، داروهای فشار خون ، مسکن ها و سایر داروها باشد.الکل یا استفاده از داروهای روان گردان خاص می تواند تأثیر داشته باشد.آسیب های عصبی از جمله سکته مغزی ، آسیب نخاعی ، جراحی ، مولتیپل اسکلروزیس و دیابت شدید می تواند منجر به عملکرد غیرعادی انزال شود.افزایش سن می تواند حساسیت آلت تناسلی را کاهش دهد.معمولاً یک مورد اکتسابی به دلیل داشتن علت روانی مشخص می شود که فقط در شرایط خاص اتفاق بیفتد. به عنوان مثال ، اگر مرد قادر به انزال به طور عادی در هنگام استمناء باشد ، بیشتر احتمال دارد که در رابطه جنسی با شریک زندگی خود دیر انزالی را تجربه می کند.

 

برخی از عوامل روانشناختی که ممکن است زمینه دیر انزالی را داشته باشند عبارتند از:

وقایع اولیه زندگی از جمله سوءاستفاده ، مشکلات والدین ، بی توجهی والدین ، ​​تربیت منفی جنسی

عصبانیت بیان نشده

عدم تمایل به لذت بردن اعتقاد مذهبی ، شاید این که فعالیت جنسی گناه است

ترس های غیر منطقی به عنوان مثال ترس از مایع منی یا دستگاه تناسلی زن ترس از بارداری

مسائل مربوط به اعتماد به نفس از دست رفته یا اضطراب فراگیر به عنوان مثال ، نگرانی از تصویر بدن که روند تحریک جنسی را مختل می کند.

 

انواع خاصی از رفتارهای خودارضایی ممکن است در ایجاد دیر انزالی نقش داشته باشد. یک متخصص در انزال تاخیری رابطه ای بین این بیماری و الگوهای خودارضایی زیر پیدا کرد:

  • خودارضایی بیشتر ، معمولاً بیشتر از سه بار در هفته
  • داشتن سبکی از استمناء که نمی تواند با مقاربت جنسی مطابقت داشته باشد ، به خصوص با سرعت زیاد ، فشار زیاد یا شدت زیاداگر دست ، دهان یا واژن شریک زندگی نتواند به راحتی سبک یاد گرفته شده را کپی کندشریک جنسی با فانتزی که در هنگام استمناء استفاده می شود برای رسیدن به ارگاسم متفاوت است.

دکتر مایکل پرلمن ، استاد کلینیک روانپزشکی ، تولید مثل و ارولوژی در کالج پزشکی ویل از دانشگاه کرنل ، نیویورک ، مشاهده کرد که اکثر مردانی که وی با دیرانزالی دیده بود ، هیچ مشکلی در رسیدن به ارگاسم و انزال از طریق خودارضایی نداشتند.

برخی از مردان با این شرط که برای رسیدن به ارگاسم نیاز به استفاده از یک شکل “اصطلاحی” از خود دستکاری داشته باشند ، مانند مالیدن آلت بر روی تختخواب ، خودارضایی با فشار بر روی یک نقطه خاص هنگام خواندن متن های وابسته به روابط و خود ارضایی هنگام دیدن فیلم و عکس های مربوطه.

 

دیر انزالی

 

تشخیص دیر انزالی

انزال با تأخیر وقتی تشخیص داده می شود که مرد نگران تاخیر بیش از حد یا نادر بودن دستیابی به انزال در اکثر روابط جنسی در مدت زمان 6 ماه یا بیشتر باشد. 

برای رسیدن به تشخیص ، پزشک در مورد علائم و اینکه چند بار آنها اتفاق می افتد با فرد صحبت خواهد کرد. آنها سپس سایر مشکلات پزشکی بالقوه مانند عفونت ، عدم تعادل هورمونی و غیره را بررسی می کنند. این ممکن است شامل آزمایش خون و ادرار باشد. 

 

درمان دیر انزالی

درمان دیر انزالی بستگی به علت دارد. به عنوان مثال ، اگر SSRI ها علت مشکل باشند ، ممکن است یک داروی جایگزین تجویز شود. اگر استفاده بیش از حد از الکل یا داروهای بدون نسخه از عوامل دیرانزالی هستند ، کاهش یا از بین بردن این موارد ممکن است کمک کند. اگر شرایط پزشکی دیگری وجود داشته باشد ، مدیریت شرایط اولیه ، مانند یک مشکل عصبی ، ممکن است به برطرف شدن تاخیر در انزال کمک کند. موارد ابتدایی درمان دیر انزالی ساده نیست. آنها غالباً به کمک مشاوران حرفه ای مانند روانشناسان ، روان درمانگران ، مشاوران نیاز دارند. روانشناسان می دانند که هیچ مداخله واحدی برای همه بیماران وجود ندارد و کلیدی برای درمان موفقیت آمیز شناسایی منبع مشکل و استفاده از درمان مناسب و هدفمند برای مقابله با فاکتورهای روانشناختی محرک یا مشارکت در مسئله است. برخی از داروها ممکن است به بهبود علائم تاخیر در انزال کمک کنند ، اما هنوز هیچ کدام به طور خاص برای درمان آن تأیید نشده اند.

 

داروهای تأثیر گذار در درمان دیرانزالی عبارتند از: 

سیپروهپتادین (پریاکتین) ، یک داروی آلرژی است Amantadine (Symmetrel) ، دارویی است که برای درمان پارکینسون استفاده می شود بوسپیرون (بوسپار) ، یک داروی ضد اضطراب است

 

چشم انداز

درمان موفقیت آمیز به علت دیرانزالی و نوع درمان بستگی دارد. هر شخصی که در مورد عملکرد جنسیش نگران است ، باید با متخصص مربوط به آن صحبت می کند تا بتواند روند صحیح عمل را انجام دهد.

 

شماره روشامشاور

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست