دلایل خیانت مردان

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
jonas-leupe-8pCtwj37VB4-unsplash-1200x800.jpg

آیا خیانت در مردان بیشتر اتفاق می افتد؟

دلیل خیانت در اکثر مردان چیست؟

آیا همسر من نیز در حال خیانت کردن به من است؟

با مرد خیانت کار چه رفتاری انجام دهیم؟

سوالاتی که در بالا مطرح شد پر تکرار ترین سوالات توسط شما بوده است ، حال به بررسی چند نکته ی مهم در این رابطه می پردازیم.

 

خیانت مردان /خیانت مرد به زن

ـ مردان هوس ران

این یک حقیقت غیر قابل انکار است که مردان هوس ران توانایی نه گفتن در روابط جنسی را ندارند. گاهی ممکن است موقعیتی ایستادگی ناپذیر برایشان پیش آید. در ایـن زمان مردان بی جنبه و هوس باز تصور میکند که این موقعیت شاید دیگر هرگز در زندگی آنها ایجاد نشود و تن به این کار می‌دهند و برای رسیدن به یک هوس زود گذر پیمان شکنی می کنند.

 

ـ عقده‌ها‌ی جنسی

بعضی مردان مایلند بدانند که چقدر از نظر سایر زنان جالبند و در روابط طولانی این سوال برایشان پیش می‌آید که آیا هنوزدر جامعه جذابیتی دارند یا خیر که یافتن این پرسش ممکن است آنها را برای رسیدن به اهداف غیر مشروعشان سوق دهد.

 

ـ بی خطر شمردن خیانت

برخی تصور می‌کنند که اگر خیانت بکنند هیچ کس متوجه نمی شود و به کسی نیز صدمه ای نخواهد رسید و این استدلال را بهانه ای برای انجام عمل زشت خود برمی‌شمارند. اما توجه داشته باشید که هر قدر مردان به دلیل عدم کنترل حیله گرتر شوند، زنان به همان اندازه شبکه جاسوسی و کنترلی خود را گسترش خواهند داد.

 

اما گاهی اوقات زنان خود باعث این پیمان شکنی ها شده و زمینه را برای خیانت مردان فراهم می کنند:

مردها چه زن هایی را ترک می کنند؟

*زنان توجه طلب (هیسترونیک)

زنانی هستند که دوست دارند مورد توجه واقع شوند، دلشان می خواهد گرم و قدرتمند به نظر برسند در صورتی که به شدت در پشت صحنه، یخ زده اند.

 

*زنان مهرورز حمایت گر

این گروه از زنان، مردان را با کودکان خود، اشتباه گرفته اند. دلشان می خواهد مانند یک مادر، شش دانگ مراقب شوهر خود باشند.

 

*زنان وابسته

این گروه از زنان، به شدت  در تمامی کارهای همسرشان خود را دخالت میدهند. در محبت و بی محبتی، افراط می کنند. دلشان میخواهد همه جا به همسر خود منگنه شوند. این گروه از زنان گاهی آن قدر در مهرورزی افراطی هستند که مردان را از خود دور می کنند.

 

*زنان شکاک

این گروه از زنان به طرز شگفت انگیزی به همسر خود شک دارند. به طور مداوم در جست وجوی نشانه ای از خیانت، هستند. این زنان بدون مقدمه به دنبال مردشان راه می افتند و او را تعقیب می کنند.

 

*زنان مردنما

این خانم ها، دوست دارند کارهای مردانه انجام دهند و به طرز عجیبی از ظرافت زنانه، دور مانده اند. مردانی که با این گروه زندگی میکنند؛ مردانگی خود را از یاد می برند.

اکثر خانم ها معتقدند که همسرشان برای جذابیت ظاهری معشوقه آن ها را ترک کرده اند اما تحقیقات نشان دهنده ی شواهد دیگری است.

 

– تنها ۱۲ درصد از مردان خیانتکار معتقدند که معشوقه شان اندام و چهره ای جذاب تر از همسرشان دارد.

 

خیانت مردان

ـ به عبارت دیگر بر خلاف تصور عموم، مردان به خاطر داشتن یک رابطه ی جنسی گرم تر با زنی زیباتر به سوی خیانت نمی روند بلکه دلیل اصلی آن ها برای خیانت، عاطفی است.

ـ ابتدا یک رابطه ی عاطفی بین مرد و معشوقه شکل می گیرد و رابطه ی جنسی به دنبال آن آغاز خواهد شد.

ـ اگر از خیانت همسر خود می ترسید به دنبال ایجاد رابطه ی عاطفی محکم تر و عاشقانه تری با همسرتان باشید نه این که خود را لاغرتر کنید و یا سعی در زیباتر کردن چهره ی خود داشته باشید.

مراحل خیانت مردان در زندگی زناشویی

خیانت در دهه اول ازدواج به سبب عدم علاقه به همسر

ـ در سال‌های اولیه ازدواج که مرد نسبت به همسر خود علاقه‌ای ندارد و از روی اجبار تن به ازدواج داده است یا اینکه متوجه می‌شود همسرش توانایی لازم جنسی ندارد و یا به دلیل دخالتهای خانواده ی همسر و جر و بحث های طولانی مدت و فاضله ی ایحاد شده بین آن دو این مسئله به شدت اتفاق می افتد.

 

خیانت مردان در دهه دوم و سوم زندگی به سبب تنوع‌طلبی

ـ بعد از تولد اولین فرزند و بی‌توجهی همسر، دوره دوم برقراری ارتباط فرا زناشویی است. در دهه دوم و سوم زندگی به لحاظ تنوع‌طبلی و عدم تمکین زن به ایفای نقش زناشویی نوع دیگری از خیانت در زندگی مطرح می‌شود. متاسفانه در دهه‌های دوم و سوم به سبب ناجوانمردی بعضی از مردان نسبت به همسرانشان خیانت رخ می‌دهد.

 

حال که با مهمترین دلایل خیانت مردان آشنا شده ایم باید برای رفع آن اقدام جدی تری نسبت به گذشته انجام دهیم که یکی از این اقدامات مشاوره تلفنی و یا مشاوره حضوری می باشد.

با توجه به دلایل متعدد خیانت مردان به زنان، برای جلوگیری از چنین پدیده ای علاوه بر اقدامات لازم از طرف همسران ، خود مردان نیز باید برای داشتن یک خانواده سالم و برقراری آرامش قدمی بردارند. مشاوره جنسی و مشاوره خانواده در مجموعه ی روشا مشاور برای حل تعارضات در روابط زناشویی آماده ارائه خدمات است.

همین حالا برای رفع مشکلات زناشویی اقدام نمایید ، شما در چند قدمی خوشبختی ایستاده اید.

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست