مهم ترین نشانه های خیانت

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
andy-art-LGylxAvpl3k-unsplash-1200x675.jpg

خیانت و نشانه های آن

خیانت زناشویی یا عهد شکنی همسر را می توان یکی از پیچیده ترین و آسیب زاترین مشکلات عاطفی بین زوجین دانست. عوامل بسیاری در بروز این رفتار دخیل هستند و نگاه تک عاملی به این رفتار، ساده انگاری است. مشکل پیچیده تر از آن است که بتوان با بررسی سطحی و بدون در نظر گرفتن همه ی جوانب امور آن را  تبیین یا در نهایت حل کرد. بعد از برملا شدن و آشکارسازی خیانت یا رفتارهای نامناسب جنسی در خانواده، در  اکثر موارد همسر عهد شکن ممکن است دست به اقدامات و فعالیت های نادرست و اشتباهی بزند. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که ممکن است نشانی از خیانت باشد.

 

نشانه هایی برای پی بردن به خیانت

پی بردن به خیانت مسلما سخت است زیرا پنهان می شود اما اگر مقداری باهوش تر باشید می توانید بوی خیانت را تشخیص دهید.در این مقاله برخی نشانه ها ذکر شده اند ، که اگرچه همیشه نه اما گاهی اوقات نشانه ی خیانت محسوب می شوند.البته تمام این نشانه ها در صورتی برای تشخیص خیانت کاربرد خواهد داشت که جز ویژگی های شخصیتی همسرتان نباشند، در گذشته چنین رفتارهایی از او ندیده باشید و بارها تکرار شوند .مسلما با یک بار مشاهده این نشانه ها نمی توان به وجود خیانت پی برد ، اما اگر ۳ یا ۴ مورد از این نشانه ها مدام در حال تکرار شدن است با مشاورتان مشورت کنید.

 

ـ تاخیر بی علت

مدتی است که همسرتان هر شب دیر به خانه می آید ، او معمولا توضیح یک خطی برای این موضوع مطرح می کند و شما را در جریان کارهای خود نمی گذارد.در پاسخ به سوالات شما راجع به دیر آمدن به منزل معمولا پاسخ هایی از این قبیل دریافت خواهید کرد : (جلسه داشتم ) ، ( کارم طول کشید ) ، (رفتم باشگاه ورزش کنم ) و…. در چنین شرایطی باید علت اصلی دیر کردن های او را بدانید ، نه برای آنکه به او بفهمانید خیانت کار و پیمان شکن است ، بیشتر به این دلیل که اگر نیاز به کمک داشت به او یاری برسانید.

 

ـ دست به لباسهایم نزن

همسرتان اخیرا از شستن لباس هایش توسط شما جلوگیری می کند : او بارها و بارها به شما تاکید می کند که لباس های او را نشویید تا به خشک شویی بسپارد.این مورد نیز می تواند هشداری باشد برای آنکه نگران است که نکند نشانه هایی را فراموش کرده است تا پاک کند و ممکن است که شما آن ها را بیابید.

 

ـ قول ها و حرفهایش را فراموش می کند!

اگر همسرتان به تازگی فراموش کار شده است ، شاید در زندگیش الویت مهم تری به وجود آمده باشد ، البته نیازی نیست هر فراموش کاری کوچک و بزرگی را به خیانت ربط دهید ، همین که درباره اش صحبت کنید و علت را جویا شوید کافیست ، اگر دلایلش منطقی بود و به یک یا دو بار فراموشی نکات مهم محدود شد موضوع را فراموش کنید ، اما اگر وارد بازی خیانت شده باشد معمولا دلایل او غیر منطقی و بی ربط می باشند.

 

ـ ولخرجی کارت بانکی مخفی

اگر یک کارت بانکی جدید به نام همسرتان پیدا کرده اید ، هوشیار باشید .اغلب همسران درباره مسائل مالی و برنامه ریزی های خود با هم صحبت می کنند ، کارت های بانکی مشخص و احتمالا یک حساب مشترک دارند.ولخرجی های زیاد یا داشتن یک کارت بانکی جدید که مخفی بوده ، می تواند یک نشانه برای خیانت باشد.

 

خیانت

 

ـ تلفن همراه : شاهراه کشف خیانت

درباره ی تلفن همراه دو نکته وجود دارد ، اگر همسرتان بیش از حد تلاش می کند که شما به تلفن همراه او دسترسی نداشته باشید ، برای آن رمزهای عجیب و غریب می گذارد که نتوان آن را یافت ، گوشی را پنهان می کند و یا حتی با خود به دستشویی یا حمام می برد ، باید نسبت به ارتباطات او تردید کنید.به علاوه در آن سوی قضیه ، اگر همسرتان مقاومت خاصی ندارد و شما به او شک کرده اید و اجازه می دهد تمام گوشی او را به راحتی زیر رو کنید ممکن است پای گوشی دیگری در میان باشد.

 

ـ دوری از تختخواب!

اگر میل جنسی همسرتان به شکل غیر طبیعی کاهش یافته و دیگر تمایلی به رابطه ی زناشویی ندارد حتما باید علت آن را جویا شوید .گاهی اوقات این کم شدن میل جنسی می تواند به دلیل استرس ، مشکلات زندگی روزمره ، مشکلات جنسی و جسمی ، کار و خستگی و … باشد.اما گاهی اوقات هم می تواند هشداری مبنی بر خیانت باشد.

 

ـ مهربان شدن!

اگر همسرتان به طور ناگهانی و در عرض چند هفته تا چند ماه ، مکررا هدیه های زیاد یا گران قیمتی برایتان می آورد باید نسبت به رفتار او تردید و تامل کنید.به یاد داشتن مو به موی مناسبت های ازدواج ، تولد و …. و خرید گل و هدیه های گاه و بی گاه می تواند نشانه ای از احساس گناه درباره ی یک موضوع و تلاش جهت جبران آن باشد.

 

ـ خاموش بودن تلفن همراه!

اگر تلفنش برای مدت طولانی در طول روز خاموش است ، پیام هایتان را پاسخ نمی دهد یا دیر پاسخ می دهد باید علت را جویا شوید ، معمولا پاسخ قانع کننده ای در این باره نمی شنوید و به جای آن بهانه های متفاوت می شنوید این موضوع می تواند دلیل محکم و حتی جذابی برای همسرتان داشته باشد.

 

ـ مرا به حال خود بگذار!

اگر همسرتان در ارتباط با شما یا فرزندان شکاف ایجاد کرده ، کمتر در جمع های خانوادگی حضور می یابد ، و یا بودن در جمع او را پرخاشگر می کند ، حتما دلیل مهمی دارد و خیانت هم یکی از آن دلایل است.

 

پیمان شکنی

گاهی مشکلات آن قدر پیچیده می شوند که بقا و سلامت زندگی را به خطر می اندازند .شاید شنیدن این جملات هم سخت باشد چه رسد به تصور آن .بله خیانت واژه ای که ترس شدیدی در دل افراد ایجاد می کند و بار آن به قدری سنگین است که هیچ کس حاضر به تحمل فشار آن نیست.خیانت ، زن و مرد نمی شناسد و زمانی که جوانه بزند ریشه اش می تواند به سرعت محکم شده و آسیب های جبران ناپذیری به بنیاد خانواده وارد کند.

قبل از هر تصمیمی در اسرع وقت می توانید از مرکز مشاوره ی روشا در رابطه با این موضوع مهم مشاوره بگیرید و حتی با یک تماس کوتاه تلفنی افکارتان را متمرکز کرده و آن چه را که باید انجام دهید.

مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری دو خدمت ارزنده از روشا مشاور برای شما عزیزان.

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست