چگونه با خیانت همسرم کنار بیایم؟

۴ خرداد ۱۴۰۱ 0
rosie-fraser-rTwhmFSoXC8-unsplash-1-1200x800.jpg

شاید بسیاری از ما به دلیل حس مسئولیت، پذیرش بالا و محبت خود با هر مشکلی در زندگی زناشویی خود کنار بیاییم و سعی کنیم سازگار باشیم ، اما کمتر کسی است که از خیانت بیش از هر چیز دیگری آزرده نشود.

پیمان شکنی برای بسیاری از ما دردناک ترین مشکلی است که می تواند در یک ارتباط وجود داشته باشد.به علاوه سبک زندگی و رویه ای که برخی از افراد در زندگی خود پیش گرفته اند نیز در این زمینه مهم است و گاهی از برخی نشانه ها می توان به خیانت پی برد و مهم شیوه ی رو یا رویی و حل بحران است ، نمی خواهیم نگرانتان کنیم اما بهتر است کمی بیشتر راجع به دلایل و نشانه های خیانت آگاهی کسب کنیم تا بتوانیم مانند هر مسئله ی دیگر از بروز آن پیشگیری کنیم.

 

ذاتا خائن است؟

دو عامل در بحث خیانت زوجین وجود دارد ، در اولین عامل که فراوانی زیادی هم ندارد و در برخی افراد دیده می شود، فرد به دلیل مشکلات شخصیتی ، اخلاقی ، جنسی و … به همسر خود خیانت می کند.در واقع این عامل از قبل در وجود فرد هست و فرقی نمی کند همسر او چه کسی یا شرایط زندگی او چطور باشد ، او به هر حال خیانت می کند.در حقیقت چیزی که در لفظ عامیانه گفته می شود که فردی ذاتا خائن است اشاره به همین موضوع دارد ، اما باید گفت هیچ کس ذات بد و خیانتکاری ندارد بلکه اختلالاتی وجود دارد که فرد را به خیانت می کشاند.

 

شب پای ماهواره و فضای مجازی است!

عامل بعدی به محیط و عوامل پیرامون فرد مربوط می شود . اولین نکته نوع ارتباط فرد با همسر خود است که ممکن است دستخوش مشکلاتی شده باشد.زن و مرد یکدیگر را درک نمی کنند ، کمتر هم صحبت می شوند و در نتیجه روز به روز از هم دور می شوند.این دور شدن در حالی است که همه ی نیازها همچنان وجود دارد اما تامین نمی شود ، بنابراین فرد به دنبال شخص دیگری می گردد تا نیازهای خود را بر آورده کند.بسیاری از مراجعینی که با این مشکل مراجعه می کنند عنوان می کنند که با همسر خود صحبت نمی کنند و به کسی نیاز داشته اند که بتوانند با او حرف بزنند.این افراد عنوان می کنند که فرد دیگری توانسته به خوبی آنها را درک کند و دوست داشته باشد.

در این میان ممکن است دوری عاطفی به حدی باشد که ارتباط زناشویی هم قطع شده باشد که مسلما شرایط را بدتر خواهد کرد و میل به افراد دیگر و انگیزه برای ارتباط برقرار کردن بیشتر خواهد شد.

 

ادامه زندگی با خیانت یا جدایی؟

متاسفانه به دلیل اینکه جوانان ما مهارت حل مشکل را نیاموخته اند ، سعی می کنند راه حل مشکلات خود را از این و آن بگیرند ، از کسانی که خودشان هم مهارت ندارند ، بنابراین در این مواقع معمولا خیلی هیجانی عمل می کنند.شاید در ابتدا حتی سعی کنند نشان دهند که مشکل حل شده است اما آثار آن در زندگی وجود دارد ، مانند نیش کنایه های روزمره ، به رخ کشیدن این موضوع  ، بی اعتمادی و … که تا تصمیم به جدایی هم پیش می روند، گاهی جدایی عاطفی و گاهی هم جدایی که به صورت قانونی ثبت می شود.

 

خیانت

 

زندگی پس از خیانت

اگر فردی متوجه ی خیانت همسر خود شد در صورت اطمینان از خیانت همسر ، برای تصمیم گیری درست و منطقی برای ادامه دادن یا قطع ارتباط با او ، باید به یک مشاور با تجربه ، دلسوز و متعهد مراجعه کند و برای مدیریت خیانت مشاوره بگیرد.زیرا به تنهایی نمی توان این مشکل را حل کرد و هر گونه اقدام به تنهایی شرایط را بدتر می کند.

اگر همسری از خیانت خود پشیمان است ، چنانچه او بخشیده شده و همچنان زندگی زناشویی با او ادامه می یابد ، نباید مدام فرد را برای اشتباهی که مرتکب شده تحقیر کرد.هر فردی دارای ویژگی های بد و خوب است و زمانی که خیانتی اتفاق می افتد ، باید خیانت را یک رفتار بد و غلط دانست و نباید شخصیت فرد را خرد کرد و صرفا کار بد و اشتباه فرد مد نظر است. بعد از اینکه خیانت همسر مشخص شد باید علت های آن را ریشه یابی کرد و به فکر برطرف کردن علت ها بود و تا زمانی که زن و مرد اصلاح نشوند ، خیانت ادامه پیدا خواهد کرد.

وقتی خیانت اتفاق می افتد ، یک زندگی فرو می ریزد و یک واحد از اجتماع فاسد می شود و این آسیب اجتماعی ، متوجه کل جامعه خواهد بود. برای حل مشکل خیانت باید به فکر توسعه کلینیک های سلامت خانواده در سراسر کشور باشیم تا در صورتی که زن یا مرد متوجه خیانت همسرشان شده اند بتوانند راحت تر برای حل این مشکل اقدام کرده و تصمیمات درست بگیرند.

طلاق و خیانت

عده ای تصور می کنند طلاق بهترین راه کاری است که بعداز وقوع خیانت می توان انجام داد ، در حالی که شرایط را بدتر می کند و راه درمان خیانت نیست.آسیب های اجتماعی بعد از جدایی و شکست عاطفی و فروپاشی زندگی مشترک ، بعد از طلاق به مراتب دردناک تر از بحث خیانت می باشد.

خیانت استحکام خانواده را متزلزل می کند!

حتی در شرایطی که همسر فرد متوجه خیانت او نشود ، باز هم این آسیب وجود دارد، زیرا خود فرد می داند قول و پیمان وفاداری را زیر پا گذاشته است.البته بسیاری از افراد برای خیانت خود هزار و یک دلیل و بهانه می آورند ، اما با این حال ، دلایل و بهانه ها از آسیب ناشی از خیانت چیزی کم نمی کند.

نگران نباشید ، هیچ وقت برای جبران اشتباهی که مرتکب شده اید دیر نیست. از همین حالا تلاش کنید تا هم خود و هم همسرتان را ببخشید و افق های دیگری از زندگی را در یابید.شما به تنهایی متحمل این رنجش نشده اید .میلیون ها انسان سر تا سر جهان کما بیش با این مشکل دست به گریبان بوده اند و امروز زندگی سرشار از عشق را تجربه می کنند.

گذر زمان تو را با تجربه و مشکلات را کم رنگ تر می کند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و سوالاتی که ذهنتان را مشغول کرده است ، با مرکز روشا مشاور تماس حاصل نمایید تا از تجربه ی سال ها کار و فعالیت مشاوران ما بهره ببرید.

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست