مشاوره شکست عشقی (عاطفی)

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
nijwam-swargiary-oMnAKV902LA-unsplash-1200x801.jpg

روابط عاطفی قبل از ازدواج و اصرار بر آن در جوامع امروزی ، به طرز عجیبی نسبت به گذشته طرفدار پیدا کرده است، این به آن معناست که جوانان ترجیح می دهند استقلال خود را حفظ کرده و برای ثبات آن تلاش نمایند ، اما در این بین انتخاب های اشتباه فراوانی نیز به چشم می خورد و یا موضوع مورد سوال عده ی زیادی از مراجعین روانشناسان است.

بهتر است بدانید این انتخاب های اشتباه و تمام شدن هر رابطه ای نکات مهم و اصول مخصوص به خود را دارند ، در واقع باید بگوییم در رابطه با تمام شدن رابطه ی عاطفی ، با عجله تصمیم گرفتن می تواند طبعات به مراتب جبران ناپذیری به همراه داشته باشند.

هنگامی که یک رابطه ی عاطفی به پایان می رسد مانند آن است که یک گلوله به قلب ما شلیک شده باشد ، آن زمان است که با بهت و ابهام نمی دانیم با این مسئله چه طور کنار بیاییم.

 

مشاوره شکست عشقی

حال می خواهیم چند نکته مهم بعد از اتمام رابطه و به اصلاح شکست عشقی را برای شما عزیزان یادآور شویم.

-آیا برای بازسازی رابطه باید تلاش بیشتری انجام شود؟

ـ وقتی روابط را مرور کرده و متوجه ی اشتباهات خود می شوید ، چگونه باید با احساس گناه خود کنار بیایید؟

ـ هنگامی که پارتنر عاطفی بعد از مدتی که رفته است ، باز می گردد ، چه رفتاری مناسب است؟

ـ با دلتنگی بعد از تمام شدن رابطه چگونه کنار بیاییم؟

ـ چه مدت بعد از اتمام رابطه ، مجازیم وارد رابطه با فرد دیگری شویم؟

 

و سوالاتی از این قبیل که پاسخشان را در این مقاله می یابید.

1ـ تمام شدن رابطه را بپذیرید.

هر آن چه بین شما بوده دیگر تمام شده است و این سخت ترین قسمت ماجراست ، اما باید بدانید شخصی که به هر دلیلی شما را به حال خود رها کرده است دیگر نباید از سمت شما پذیرفته شود زیرا آن شخص پتانسیل وجودی شما را نادیده گرفته است و به همین علت فرد مناسبی برای شما نیست ، اما اگر او به دلیل منطقی و قابل قبولی شما را رها کرده است تغییر را در خودتان ، و فقط برای رضایت خودتان انجام دهید ، و نه صرفا راضی نگه داشتن شریک عاطفی خود!
هربار که به خود آمده و احساس می کنید که به او فکر می کنید با صدای بلند به خود گوشزد کنید که نباید در غمت غرق شوی.
برای خاطرات خوبی که در کنار هم ساخته اید شکر گذار باشید ، زیرا همین تجربیات کمک کننده برای پیدا کردن شریک عاطفی مناسب شماست.

 

2ـ خودتان را سرزنش نکنید.

وقتی شکست عاطفی اتفاق می افتد به شدت تمایل به سرزنش و تخریب خود پیدا می کنید ، به این عنوان که اگر آن کار خاص را انجام میدادم شاید همه چیز به گونه ای دیگر اتفاق می افتاد و شاید اینطور تنها نمیماندم.اما حقیقت این است که اتفاقات گذشته اکنون از اهمیت چندانی برخوردار نیست شما همان انسانی هستید که امروز انتخابش می کنید و این تنها چیزی است که تحت کنترل شماست.
پس هر زمانی که به شدت در این افکار غرق شده اید باید در نظر داشته باشید که این قسمت کوچکی از تمامی زندگی شماست و لطفا با صدای بلند به خود بگویید : بس کن و از امروزت لذت ببر…

 

3ـ واکنشی رفتار نکنید.

شاید او هنوز بخواهد دوست شما باقی بماند ، یا بسیار خونسرد رفتار نماید ، شاید برای روز تولدتان پیام یا هدیه ای ارسال نماید و خیلی از مسائل دیگر که بعد از اتمام رابطه ممکن است اتفاق بیفتد ، اما مهم این است که هیچ کدام از این رفتارها نباید روی شما و اعمالتان تاثیری بگذارد. اولین منبع آسیب برای شما واکنش بی اندازه است ، در این زمان تنها کاری که باید از سمت شما انجام شود بی توجه ای و تحلیل نکردن رفتارهای اوست.

درست به میزان رنجشی که احساس می کنید از آن فرد فاصله بگیرید.

 

4ـ به هیچ وجه به دنبال او نباشید.

نه تنها این رفتار ، شما را از او دورتر می کند بلکه نشان دهنده ی نیاز شما به اوست. یک رابطه ی عاطفی که بر مبنای عشق پایه ریزی شده است رابطه ایست که هر دو نفر به انتخابهای یکدیگر بدون هیچ توقعی احترام می گذارند و به فرد اجازه می دهند تا در هر شرایطی خودش باشد. شما به هیچ کس محتاج نیستید بنابراین نباید سعی کنید جلوی رفتن شریک عاطفیتان را بگیرید.

شما به احترام و عزت نفس نیاز دارید و باید بی هیچ قید و شرطی به خودتان باور داشته باشید.

 

5ـ از هر آن چیزی که شما را به یاد آن شخص می اندازد رهایی یابید.

از هر آن چیزی که کنترلش در دستان شماست بی معطلی رها شوید.، شما باید ذهن خود را از آن شخص دور نمایید و در اسرع وقت شرایط را تغییر دهید ، گذشته از دست رفته است آن چه به عنوان تجربه کسب کرده اید برای آینده استفاده کنید.

شکست عشقی

6ـ حسادت نورزید!

خودتان را با افرادی که با او در ارتباطتند مقایسه نکنید ، انتخاب های آنها باید فقط روی خودشان اثر بگذارد و نه شما .
ارزشی که شما برای خودتان قائل هستید بسیار مهم تر است.
حسادت به این معناست که شما اجازه می دهید احساساتتان ، عملکردتان را تحت شعاع قرار دهد.

به فردی که از زندگی شما رفته است قدرت انتخاب دهید و زندگی شخصی خودتان را پیش برید.

 

7ـ هر روز با دوستانتان وقت بگذرانید.

حتما در لیست مخاطبان خود شماره ی افراد زیادی را دارید که می توانید با آنها وقت بگذرانید ، پس این فرصت را از خود دریغ نکنید ، مطمئن باشید حضور دوستانتان برای حفظ روحیه تان بسیار لازم و ضروری است.

 

8ـ صفحات مجازی پارتنر سابق خود را چک نکنید.

اگر احساس می کنید که نمی توانید جلوی خود را بگیرید باید بی سر و صدا او را آنفالو نمایید و لازم نیست که این مسئله را با کسی در میان بگذارید ، اگر فردی از شما در رابطه با این موضوع سوال کردر، اعلام نمایید که این گونه راحت تر هستید.

این انتخاب شماست و شما باید طبق استانداردهای خودتان زندگی کنید.

 

9ـ خودتان را با کار ، ورزش و سرگرمی های مختلف مشغول نمایید.

برای خودتان هدف گذاری کنید و هر روز برای رسیدن به آن اهداف قدم بردارید ، دقت داشته باشید که شدت و سختی اهدافتان باید با میزان احساستان به پارتنر سابق ، برابری داشته باشد ،‌ یعنی اگر هنوز وقت فکر کردن به او را دارید هدفتان به اندازه ی کافی خوب و مناسب نیست.

 

و در آخر اینکه برای انجام هرچه بهتر اهداف بالا نیاز به تمرکز دارید ، و بهتر است بدانید الگوهای ذهنیتان با وجود آن آدم سابق شکل گرفته است و اکنون بدون او نیاز به تغییر و تحول دارد.به خودتان اطمینان نمایید حتما از پس آن چه می خواهید ، بر می آیید.

 

در موارد بالا به تعداد محدودی از اعمال و رفتارهای مناسب بعد از شکست عاطفی اشاره شد ، برای تکمیل اطلاعات خود و توضیحات  بیشتر هر کدام از موارد بالا حتما به وجود یک روانشناس نیاز خواهید داشت.پس تلفن خود را برداشته و با مشاوران همیشه همراه خود تماس حاصل نمایید.

مجموعه ی روشا مشاور تمامی آنچه شما نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهد.حال این شمایید که انتخاب می کنید در خانه و با تلفن مشاوره و راهنمایی بخواهید و یا به صورت حضوری مراجعه نموده و ما را از دیدنتان خرسند نمایید.

 

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست