چگونه با کودکان درباره کرونا صحبت کنیم؟

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
EastBayChildPsychologistChildTherapyChildPlayTherapyEastBaychildpsychotherapyteentherapyadolescentpsychotherapyoaklandchildtherapyberkeleychildtherapy-min-1200x800.jpg

نوع جدیدی از کروناویروس ، به اختصار COVID-19 ، باعث شیوع بیماری تنفسی (ریه) می شود. این ویروس نخستین بار در چین کشف شد و اکنون به سایر کشورها سرایت کرده است. اگرچه کرونا از درصد مرگ و میر پایینی برخوردار است اما شیوع آن بالاست و به سرعت در سایر کشورها در حال گسترش است. نگرانی از این ویروس جدید باعث اضطراب کودکان و خانواده ها می شود. ما می دانیم که این ویروس مسری است ، شدت بیماری از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، و راهکارهایی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری وجود دارد. وجود برخی از نگرانی ها ، بدون ایجاد وحشت ، مناسب است و می تواند منجر به اقداماتی شود که خطر بیماری را کاهش می دهد. گفتگو با کودکان درباره کرونا و کمک به آنها در مقابله با اضطراب مستلزم ارائه اطلاعات و حقایق پیشگیری دقیق بدون ایجاد اضطراب است.

یادآوری این نکته بسیار مهم است که کودکان به دنبال راهنمایی در مورد نحوه واکنش نسبت به حوادث استرس زا از بزرگسالان تقلید می کنند. اگر والدین بیش از حد نگران به نظر برسند ، ممکن است اضطراب کودکان افزایش یابد. والدین باید به کودکان اطمینان دهند که مسئولان بهداشت در تلاش هستند تا از سالم بودن مردم در سراسر کشور اطمینان حاصل کنند. با این حال ، کودکان همچنین به اطلاعات واقعی و مناسب سن خود درباره جدی بودن خطر بیماری و دستورالعمل در مورد نحوه جلوگیری از عفونت و شیوع بیماری نیاز دارند. آموزش کودکان به اقدامات پیشگیرانه ، صحبت کردن با آنها در مورد ترس هایشان و ایجاد احساس کنترل شرایط می تواند به کاهش اضطراب کمک کند.

 

دستورالعمل هایی برای گفتگو با کودکان درباره کرونا

کودکان به عکس العملهای کلامی و غیر کلامی شما واکنش نشان خواهند داد و آنها را دنبال می کنند.آنچه شما درباره کرونا می گوئید و انجام می دهید ، اقدامات پیشگیری فعلی و رویدادهای مرتبط با آن می توانند اضطراب فرزندان شما را افزایش یا کاهش دهند.

بگذارید فرزندانتان در مورد احساسات خود صحبت کنند و به از بین بردن اضطرابشان در زمان مناسب کمک کنید.

بیشتر در دسترس کودکانتان باشید ممکن است کودکان به شما توجه بیشتری داشته باشند و ممکن است بخواهند در مورد نگرانی ها ، ترس ها و سوالات خود صحبت کنند. این مهم است که آنها بدانند که شخصی را دارند که به آنها گوش خواهد داد. برای آنها وقت بگذارید. به آنها بگویید که آنها را دوست دارید و از آنها مراقبت می کنید.

کنترل کردن تماشای تلویزیون و رسانه های اجتماعی .مشاهده تلویزیون یا دسترسی به اطلاعات در اینترنت و از طریق فضای مجازی را محدود کنید. سعی کنید از تماشا یا گوش دادن به اطلاعاتی که ممکن است هنگام حضور فرزندانتان ناراحت کننده باشند ، خودداری کنید.

در مورد اطلاعات واقعی این بیماری با فرزند خود صحبت کنید این کار می تواند به کاهش استرس کرونا کمک کند. آگاه باشید اخبار و اطلاعاتی که مناسب بزرگسالان است می تواند باعث اضطراب یا سردرگمی در کودکان شود در عوض فرزند خود را درگیر بازی ها یا فعالیت های جالب دیگر کنید.

 

علائم کرونا را بشناسید

علائم کرونا در طی چند روز پس از قرار گرفتن در معرض شخص مبتلا تا 14 روز پس از مواجهه ظاهر می شوند:

تب

سرفه کردن

تنگی نفس

برای بعضی از افراد علائم مانند سرماخوردگی است. برای برخی دیگر کاملاً شدید یا حتی تهدید کننده هستند. در هر صورت مهم است که مراقبت های بهداشتی را به فرزندان آموزش دهید و دستورالعمل های مربوط به ماندن در خانه یا دوری از اماکن عمومی را برای جلوگیری از شیوع ویروس دنبال کنید.

 

کرونا و کودکان

 

اقدامات بهداشتی و شیوه زندگی سالم برای محافظت از کودکان را به آنها آموزش دهید

گامهای ساده برای جلوگیری از شیوع بیماری:

  • دست ها را چندین بار در روز حداقل به مدت 20 ثانیه بشویند.
  • هنگام عطسه یا سرفه ، دهانشان را با یک دستمال بپوشانند و بلافاصله دستمال را دور بریزند و غذا یا نوشیدنی خود را به اشتراک نگذارند.
  • راهنمایی به کودکان در مورد کاری که می توانند برای جلوگیری از ابتلا انجام دهند ، باعث می شود که کنترل بیشتری بر شیوع بیماری داشته باشد و به کاهش اضطراب آنها کمک می کند.
  • کودک خود را تشویق کنید که به اندازه کافی بخوابد و مرتباً ورزش کند. این به آنها کمک می کند تا یک سیستم ایمنی قوی برای مقابله با بیماری ایجاد کنند.

 

توضیحات مناسب با سن کودک را ارائه دهید

کودکان دبستانی به اطلاعات مختصر و ساده ای نیاز دارند. نمونه هایی ساده از اقداماتی که مردم هر روز برای متوقف کردن میکروب ها و سالم ماندن ، مانند شستن دست ها انجام می دهند ، ارائه کنید. از چنین جملاتی استفاده کنید “بزرگسالان برای حفظ امنیت شما تلاش می کنند.”

کودکان متوسطه و اوایل دبیرستان بیشتر سؤال خواهند کرد که آیا آنها واقعاً ایمن هستند و اگر به کرونا مبتلا شوند چه اتفاقی خواهد افتاد. آنها ممکن است نیاز به کمک داشته باشند تا واقعیت را از شایعه جدا کند. دانش آموزان متوسطه و دبیرستان قادر به بحث و بررسی این موضوع با روشی عمیق تر (مانند بزرگسالان) هستند و می توانند مستقیماً به منابع مناسب واقعیت های کرونا مراجعه کنند. اطلاعات صادقانه ، دقیق و واقعی راجع به وضعیت فعلی ارائه دهید. داشتن چنین دانشی می تواند به آنها کمک کند احساس کنترل کنند.

 

نکات پیشنهادی هنگام صحبت با کودکان درباره کرونا

بزرگسالان در خانه و مدرسه مراقب سلامتی و ایمنی شما هستند. اگر نگرانی دارید ، لطفاً با بزرگسالانی که به آنها اعتماد دارید صحبت کنید.

همه افراد جامعه به بیماری کرونا مبتلا نخواهند شد. مسئولان بهداشت و درمان مراقب هستند تا اطمینان حاصل شود که تعداد کمی از افراد ممکن است بیمار شوند.

کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفظ سلامتی و جلوگیری از شیوع بیماری انجام دهید:

  •  از تماس نزدیک با افرادی که علائم مربوطه را دارند  خودداری کنید.
  •  وقتی بیمار هستید در خانه بمانید. o هنگام سرفه بینی و دهان خود را با دستمال بپوشانید سپس آن را درون سطل زباله بیاندازید.
  •  از تماس با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.
  •  دستها را اغلب با صابون و آب بشویید (20 ثانیه).
  •  اگر صابون ندارید ، از ضدعفونی کننده دستی (60-95٪ الکل) استفاده کنید.
  •  اشیاء و سطحی را که اغلب با استفاده از یک اسپری یا مواد شوینده تمیز می شوند ، تمیز و ضد عفونی کنید.

 

شماره روشامشاور

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست