بازی های رایانه ای

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
بازی-کامپیوتری.jpg

بازی های رایانه ای تهدید یا فرصت

به طور کلی بازی ها زمینه ساز رشد کودکان هستند ، و کودکان نیاز دارند بازی هایی را انجام دهند ، برای آنکه خیلی از مولفات یادگیری کودکان در خلال بازی کردن می تواند پدیدار و گنجانده شود و کودکان اینگونه می توانند بسیاری از مهارت ها را آموخته و به کار برند.

بازی های رایانه ای
video games

تفاوت بازی ها از گذشته تا به حال

در گذشته تعداد فرزندان در خانواده و فامیل زیادتر بوده است و به همین دلیل مهارت های ارتباطی و یادگیری را بیشتر تجربه و کسب کرده و در خلال بازی های مختلف می آموختند ، اما امروزه متاسفانه به دلیل کمتر شدن ارتباط و همچنین کمتر شدن تعداد فرزندان در یک خانواده ، امکان آنکه برای فرزندان هم بازی هایی و یا فرصت های زیادی برای بازی  فراهم کنیم بسیار کمتر شده است ، از این رو بازی های کامپیوتری جایگزین هم بازی ها شده اند.

بازی های گذشته
بازی های قدیمی

بازی های رایانه ای برای کودکان خطرناک است؟

باید بگوییم خیر ، بازی های کامپیوتری می توانند در زمینه های گوناگونی جایگزین بازی های واقعی شوند ، و از چند جهت می توانند مفید هم واقع شوند. برای مثال : توانایی کنترل و دست ورزی فرزندان ما زمانی که مشغول بازی هستند : مثلا کنترل بازی و خرید و فروش بازیکن و کنترل تیم مورد علاقه ی خود برای برد بازی .این کنترل می تواند حس خوبی را به کودک بدهد زیرا مهارت تصمیم گیری برای او فراهم می شود.

بازی های کامپیوتری و مقاوم شدن در برابر ناکامی

در دنیای واقعی و بازی های واقعی ممکن است کودکان بعد از شکست های پی در پی نتوانند بازی را ادامه دهند ، اما بازی های کامپیوتری به دلیل تکرار پذیری می توانند نکته ی مثبتی برای کودک باشند ، یعنی به دفعات شکست خورده و باز برای برد تمرین کنند. حتی در مورد کودکانی که تحمل ناکامی پایینی را دارند برایشان بازی هایی در نظر گرفته می شود که شکست را تجربه کنند ، در واقع فرصت های مصنوعی برای او ایجاد شده که شکست را تجربه کند و بداند که گاهی شکست می خورد و می تواند دوباره تلاش کند.

این مسئله می تواند تاب آوری کودک را بالا ببرد و مواجهه ی با مشکلات زندگی را برایش تسهیل نماید.

بازی های رایانه ای
video games

بازی های کامپیوتری به صورت گروهی

این همان مهارت کار گروهی است که می تواند در فرزندان افزایش یافته ، اما به دلیل جذابیت زیاد و کشش این بازی ها گاهی اوقات حتی بزرگسالان تجربه کرده اند و می دانند که ممکن است در این بازی ها غرق شوند و لازم است که شما به عنوان والدین بتوانید مدیریت زمان که بخش مهمی از بازی های کامپیوتری هست را به خوبی انجام دهید و برای فرزندان خود زمان خاصی را در طول روز در نظر گرفته و به او اجازه ی تفریح و بازی دهید.

بازی کامپیوتری گروهی
بازی کامپیوتری گروهی

والدین باید به بازی های کامپیوتری فرزندانشان نظارت داشته باشند.

برای مثال والدین باید بدانند که فرزندانشان کدام بازی ها را انتخاب می کنند و تمایل به بازی کردن دارند. بازی ها تا جایی که ممکن است با نظارت والدین خریداری شوند و حتی اگر والدین نمی دانند کدام بازی بهتر است ، وقتی برای اولین بار فرزندشان مشغول بازی می شود والدین همراه او باشند و یا خودشان با فرزندان بازی کنند. بعضی بازی ها هستند که از نظر ویژگی های شخصیتی برای ما خوشایند نیستد اما بسیاری از بازی ها نیز وجود دارند که ما می توانیم خانوادگی آن ها را انجام داده و بازی کنیم و همین ها باعث می شود مهارت های ارتباطی خانوادگی مان نیز بهتر و بیشتر شود.

بازی کامپیوتری و نظارت والدین
بازی کامپیوتری و نظارت والدین

رزرو وقت آنلاین

در کمتر از 2 دقیقه وقت خود را رزرو کنید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


1245151

روشا مشاور تلاش کرده است تا با جذب نیرو های متخصص و قابل اعتماد، پاسخگوی انتظارات شما مهربانان از یک مجموعه ی مشاوره ای در زمینه های مختلف باشد.

ارسال این به یک دوست